19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:59 Publikacja: 22.05.2024 16:47
Władysław Kosiniak-Kamysz
Foto: MON
Przedstawił on w Sejmie informację na temat bezpieczeństwa państwa, następnie odbyła się debata, w trakcie której poprzez pokazanie zamierzeń na przyszłość w rzeczywistości zostały zdiagnozowane dzisiejsze słabości państwa. Proces wzmacniania armii potrwa wiele lat i nigdy się nie zakończy.
Wicepremier i minister obrony wskazał na źródła zagrożeń. – One niezmiennie, od wieków idą z tej samej strony. Idą ze wschodu, skąd idzie zagrożenie o charakterze nie tylko militarnym, ale też cywilizacyjnym – mówił wicepremier. – Zagrożeniem dla Polski są działania Federacji Rosyjskiej, są działania związane z agenturą, która rozpowszechniła się nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Są działania Białorusi. Każdego dnia, w ostatnim czasie, dokonujemy, służby specjalne, policja, wojsko, działań na rzecz walki z aktami sabotażu, dywersji i niszczenia wspólnoty państwa polskiego. To działanie priorytetowe dla rządu – podkreślał.
Ministerstwo Obrony Rosji przedstawiło 21 maja projekt dotycząc zmiany przebiegu granicy morskiej Rosji w rejonie Morza Bałtyckiego. Do Ministerstwa Obrony Narodowej skierowaliśmy pytanie w tej sprawie.
Sztab Generalny WP ustali dokładne lokalizacje fortyfikacji, które powstaną na granicy z Rosją i Białorusią. Inwestycje mają ułatwić specjalne przepisy.
Budowa umocnień na granicy z Białorusią i Rosją nie może odbywać się za zamkniętymi drzwiami, ale z poszanowaniem środowiska i interesów lokalnych społeczności.
Były sędzia Tomasz Szmydt ma powalczyć o polskie umysły. Tamtejsze władze i reżimowe media kreują go na dysydenta.
Od kilku dni media spekulują, czy oprócz Sławomira Mentzena w wyborach wystartuje też inny polityk Konfederacji – Grzegorz Braun. Ten ostatni jeszcze nie zabrał głosu, jednak – jak ustaliła „Rzeczpospolita” – jego partia ma już formularz do zbiórki podpisów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Iran nigdy nie planował zamachu na życie amerykańskiego prezydenta-elekta Donalda Trumpa - zapewnił prezydent Iranu Masud Pezeszkian w rozmowie z NBC News.
Nie ma racjonalnych powodów, by o ważności wyborów prezydenckich nie orzekła Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN, jak to czyniła już kilkakrotnie.
Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol oddał się w ręce funkcjonariuszy policji i został aresztowany.
Przedsiębiorcy są rozczarowani niedotrzymaniem większości wyborczych obietnic. Mają dobre zdanie o miesięcznych wakacjach składkowych, aczkolwiek woleliby obniżkę na cały rok.
Do olimpijskiej rywalizacji w Los Angeles zostały jeszcze ponad trzy lata, ale gwałtowne pożary w Kalifornii sprawiają, że Amerykanie już dziś obawiają się o igrzyska.
Można się zastanawiać, na ile raport ministra sprawiedliwości Adama Bodnara to wewnętrzne porachunki w skonfliktowanej instytucji. Ale dobrze, że powstał. To na pewno mocny argument za tym, by wreszcie odpolitycznić prokuraturę.
Radykalna niemiecka prawica pragnie uczynić z kwestii imigracyjnej lejtmotyw kampanii wyborczej. Partie mainstreamowe wolą dyskusję na temat reanimacji gospodarki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas