Aktualizacja: 05.11.2024 06:44 Publikacja: 22.05.2024 16:47
Władysław Kosiniak-Kamysz
Foto: MON
Przedstawił on w Sejmie informację na temat bezpieczeństwa państwa, następnie odbyła się debata, w trakcie której poprzez pokazanie zamierzeń na przyszłość w rzeczywistości zostały zdiagnozowane dzisiejsze słabości państwa. Proces wzmacniania armii potrwa wiele lat i nigdy się nie zakończy.
Wicepremier i minister obrony wskazał na źródła zagrożeń. – One niezmiennie, od wieków idą z tej samej strony. Idą ze wschodu, skąd idzie zagrożenie o charakterze nie tylko militarnym, ale też cywilizacyjnym – mówił wicepremier. – Zagrożeniem dla Polski są działania Federacji Rosyjskiej, są działania związane z agenturą, która rozpowszechniła się nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Są działania Białorusi. Każdego dnia, w ostatnim czasie, dokonujemy, służby specjalne, policja, wojsko, działań na rzecz walki z aktami sabotażu, dywersji i niszczenia wspólnoty państwa polskiego. To działanie priorytetowe dla rządu – podkreślał.
Ministerstwo Obrony Rosji przedstawiło 21 maja projekt dotycząc zmiany przebiegu granicy morskiej Rosji w rejonie Morza Bałtyckiego. Do Ministerstwa Obrony Narodowej skierowaliśmy pytanie w tej sprawie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Sztab Generalny WP ustali dokładne lokalizacje fortyfikacji, które powstaną na granicy z Rosją i Białorusią. Inwestycje mają ułatwić specjalne przepisy.
Budowa umocnień na granicy z Białorusią i Rosją nie może odbywać się za zamkniętymi drzwiami, ale z poszanowaniem środowiska i interesów lokalnych społeczności.
Były sędzia Tomasz Szmydt ma powalczyć o polskie umysły. Tamtejsze władze i reżimowe media kreują go na dysydenta.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Czy wybory w USA zmienią polską politykę? Jak nigdy zmiana lub kontynuacja nad Potomakiem jest wpisywana w bieżącą sytuację w Polsce. Również w kontekście „naszej” kampanii prezydenckiej w 2025 roku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W powietrznym ataku na Charków, do którego doszło późnym wieczorem 3 listopada, rannych zostało kilkanaście osób.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. O losie Ukrainy mogą zdecydować dzisiejsze wybory prezydenckie w USA: Kamala Harris może podtrzymać pomoc dla niej, Donald Trump może szukać kompromisu z Rosją.
Niezależnie od tego, kto 20 stycznia 2025 r. wygłosi w Waszyngtonie prezydencką przysięgę, wizja polityki handlowej USA będzie oparta na ochronie amerykańskich producentów. Dla UE to oznacza konieczność sprostania konkurencji i z Chin, i z USA.
Co zwycięstwo Trumpa może oznaczać dla klimatu i dla polskich zmagań z transformacją energetyczną? A Harris? Jak będzie wyglądało bezpieczeństwo energetyczne Polski po amerykańskich wyborach?
Czy wybory w USA zmienią polską politykę? Jak nigdy zmiana lub kontynuacja nad Potomakiem jest wpisywana w bieżącą sytuację w Polsce. Również w kontekście „naszej” kampanii prezydenckiej w 2025 roku.
Amerykanie wybierają w wyborach między dwiema wizjami przyszłości.
Po tym, gdy premier skasował rządowy instytut zajmujący się demografią, jego dawni twórcy zarejestrowali go na nowo jako fundację. Twierdzą, że nie miał on nic wspólnego z partyjną polityką i musi nadal działać w obliczu katastrofy urodzeń.
Od tygodni Kamala Harris i Donald Trump szli łeb w łeb. Do końca walczyli o poparcie w kilku stanach i głosy kilku kluczowych dla wyników grup społecznych i etnicznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas