Aktualizacja: 03.12.2024 19:09 Publikacja: 05.12.2022 11:17
Adam Bielan
Foto: Jakub Czermiński
Adam Bielan odniósł się w rozmowie z Radiem ZET do wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, który krytykował premiera na forum unijnym. Jego zdaniem Zjednoczona Prawica już dawno by się rozpadła – po decyzjach Mateusza Morawieckiego – gdyby nie fakt, że władzę w Polsce może przejąć Donald Tusk. - Pamiętam, jak politycy obecnej Solidarnej Polski atakowali śp. Lecha Kaczyńskiego. Ich linia miękkiego Polexitu nie jest niczym nowym - ocenił europoseł. Zapytany o to, czy koalicjant chciałby Polexitu, lider Partii Republikańskiej stwierdził: - Nie sądzę, by cała partia miała to w programie, choć jak się czyta wypowiedzi niektórych polityków, to konsekwencją realizacji ich postulatów byłoby wyjście Polski z UE, to oczywiste.
Z dwudziestominutowym spóźnieniem pojawił się na posiedzeniu komisji regulaminowej były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Partyjni koledzy tłumaczyli jego spóźnienie "korkami, za które odpowiedzialny jest Rafał Trzaskowski".
Zbigniew Ziobro ogłosił we wtorek wielki powrót do czynnej polityki, ale wiceprezesem PiS szybko nie zostanie. Jaka będzie jego rola w większej układance prezesa Jarosława Kaczyńskiego na wybory prezydenckie?
Stała się rzecz niezwykle smutna i niosąca daleko idące konsekwencje dla państwa polskiego i praworządności. Chodzi o bezprawny zamach na urząd Prokuratora Krajowego, który 12 stycznia został zrealizowany rękami pana ministra (Adama) Bodnara i pana premiera Donalda Tuska - mówił przed kancelarią premiera były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Mówię bez wahania, że pan premier Donald Tusk jest przestępcą - dodał. Ziobro był też pytany o stan zdrowia i powrót do życia publicznego oraz o to, czy pojawi się przed sejmową komisją ds. podsłuchów.
Dwóch członków sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa nie brało udziału w tajnej części przesłuchania byłego szefa ABW Piotra Pogonowskiego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Dlaczego nadal nie mają dostępu do materiałów ściśle tajnych?
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Sejmowa komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej przyjęła raport końcowy wraz z poprawkami uzupełniającymi. Do prokuratury zostanie skierowanych 11 zawiadomień, dotyczących m.in. Zbigniewa Raua, Mateusza Morawieckiego i Mariusza Kamińskiego.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
„Polska. Więcej niż myślisz.” Wybierz Polskę i poznaj bliżej miejsca, które poleca Hubert Hurkacz, najlepszy polski tenisista, ambasador Polski w ramach kampanii „Promocja Polski poprzez sport” i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców na świecie.
Z dwudziestominutowym spóźnieniem pojawił się na posiedzeniu komisji regulaminowej były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Partyjni koledzy tłumaczyli jego spóźnienie "korkami, za które odpowiedzialny jest Rafał Trzaskowski".
Rafał Brzoska, szef InPostu, planuje imponujące akwizycje. Na przejęcia firma znana z sieci automatów paczkowych może wydać nawet ponad 1 mld euro. W efekcie ma pojawi się nawet na sześciu nowych rynkach.
Do biegu o prezydenturę nie stanęli jeszcze wszyscy kandydaci. PiS liczy, że w drugiej turze większość pretendentów zaapeluje do głosowania na Karola Nawrockiego. Jak dowiaduje się „Rz”, w wyborach kandydować ma Grzegorz Braun lub Janusz Korwin-Mikke.
Zaskakując zarówno własnych obywateli, jak i światowych polityków prezydent Yoon Suk-yeol wprowadził w kraju stan wojenny.
Zbigniew Ziobro ogłosił we wtorek wielki powrót do czynnej polityki, ale wiceprezesem PiS szybko nie zostanie. Jaka będzie jego rola w większej układance prezesa Jarosława Kaczyńskiego na wybory prezydenckie?
Pieniądze, jakimi dysponują miasta, budzą zainteresowanie mieszkańców sporadycznie, przy okazji inwestycji czy konfliktowych sytuacji. Większość z nas kojarzy finanse samorządowe z podatkami ogólnymi, tylko nieliczni – z lokalnymi.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w Tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Krzysztofem Strachotą, ekspertem Ośrodka Studiów Wschodnich, o sytuacji w Gruzji. Rozmowa dotyczy eskalacji protestów w Tbilisi, rosnącej roli prezydent Salome Zurabiszwili, a także wyzwań dla gruzińskiego proeuropejskiego kursu w kontekście relacji z Rosją i Unią Europejską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas