Aktualizacja: 04.11.2024 23:03 Publikacja: 12.03.2022 17:22
Foto: KPRP/Grzegorz Jakubowski
Do spotkania z uchodźcami z Ukrainy doszło w piątek w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z kobietami i dziećmi z Ukrainy. Jak informuje Kancelaria Prezydenta, pierwszej damie towarzyszył Adam Kwiatkowski.
"Centrum Księdza Orione w Brańszczyku pragnie podziękować Pierwszej Damie Pani Agacie Kornhauser-Dudzie za czas, uwagę i troskę, jaką otacza uchodźców z Ukrainy. Dziękuje również za dar, jaki otrzymało od Pani Prezydentowej. Ogromne podziękowanie kieruje również do p. Mateusza Piskorskiego - tłumacza, dzięki któremu strona ukraińska i polska rozumiały się w pełni" - poinformował o spotkaniu lokalny portal tubawyszkowa.pl.
Polskie społeczeństwo jest ogłupione i podzielone na dwie grupy - na tych, którzy się biją o to, czy płaską Ziemię niosą wieloryby, czy wielbłądy - mówił w Polsat News Paweł Kukiz, komentując świadomość Polaków w kwestii znaczenia wyborów.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
„To nie były podsłuchy a zdjęcia spreparowano” – Robert Raczyński pozywa dziennikarzy za publikacje z rzekomej inwigilacji ABW.
Jeśli Kamala Harris zostanie prezydentką USA, spotkanie z nią będzie miał Rafał Trzaskowski. Jeśli Donald Trump wróci do Białego Domu, Andrzej Duda zaaranżuje spotkanie z kandydatem PiS. Jak wynik wyborów prezydenckich w USA wpłynie na polską politykę?
W prezydencie rząd potrzebuje partnera, który by realizował swoją rolę przedstawiciela Polski i realizatora polskiej polityki zagranicznej, a nie rywala wobec rządu w jej kreowaniu - powiedział w TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Przy pomocy ludzi podobnie myślących jesteśmy w stanie uratować cywilizację - podkreślił były prezydent Lech Wałęsa, mówiąc o Kamali Harris.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W powietrznym ataku na Charków, do którego doszło późnym wieczorem 3 listopada, rannych zostało kilkanaście osób.
Rosyjskie koncerny naftowe doświadczają coraz większych trudności w remontach rafinerii wyposażonych w urządzenia i technologie z importu. Trzy rafinerie, w tym jedna z największych, należąca do Łukoilu, przedłużyły postoje remontowe aż do grudnia.
Francuskie Biuro Badania Katastrof w Ruchu Lądowym BEA-TT ujawniło w raporcie przyczynę pożaru dwóch elektrycznych autobusów w Paryżu. Będą zmiany w przepisach homologacyjnych.
Rodzima elektronika jest w stanie wejść na rynek chiński, choć Polacy są przyzwyczajeni do odwrotnego kierunku handlu. Cyfrowe narzędzie spółki Vasco Electronics ma pomóc przełamać bariery biznesowe w Azji.
Znany historyk, niemcoznawca stanie na czele Instytutu Pileckiego.
Prawie trzy czwarte Rosjan nie wie, co oznacza święto wprowadzone przez Władimira Putina. Ale świętują.
Już wie, że przegrał, i pogrąża się w rozpaczy? A może wierzy, że tylko pełna mobilizacja twardego elektoratu zaprowadzi go do Białego Domu? Nawet najbliższe otoczenie kandydata republikanów nie może zrozumieć, dlaczego w finale kampanii wyborczej posuwa się on do tak radykalnych wypowiedzi.
Odmowa przez banki zagraniczne obsługi transakcji rosyjskiego importu i eksportu wymusiła na Rosji pierwsze umowy barterowe. Transakcje takie to mniej wpływów do budżetu Kremla, ale władza się na nie godzi ze strachu przed rosnącym niezadowoleniem konsumentów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas