Aktualizacja: 28.02.2020 12:30 Publikacja: 28.02.2020 12:05
Foto: Plus Minus
Czy powinniśmy uczyć się od Koreańczyków, jak sprzedać własną kulturę w masowy sposób? A może właśnie z kulturą nie ma to za wiele wspólnego – to po prostu doskonale uszyty produkt schlebiający masowym gustom? K-pop, światowy fenomen, ma również tysiące fanów w Polsce. Opowiadają Anecie Wawrzyńczak, skąd wzięła się ich fascynacja.
Tomasz Terlikowski o władzy i mistyce, czyli o Jeanie Vanier, charyzmatycznym liderze wspólnoty „Arka”, zajmującej się niepełnosprawnymi umysłowo, który miał molestować kobiety. To lekcja, która uczy nas dlaczego charyzma nie powinna nam przesłaniać moralności.
A poza tym w „Plusie Minusie: Marzena Tarkowska o Harveyu Weinsteinie, seksualnym drapieżcy, upadłym magnacie filmowym; Michał Kolanko o tym, kim są ludzie kierujący kampaniami najważniejszych kandydatów w wyborach prezydenckich; Barbara Hollender o wiecznie młodej Helen Mirren, królowej brytyjskiego kina i Janusz Pindera o wielkim powrocie Tysona Fury’ego, który podniósł się z depresji i alkoholizmu i odniósł kolejny sukces w ringu.
O tym wszystkim w najbliższym „Plusie Minusie” oraz podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” rozmawiają Hubert Salik i Michał Szułdrzyński.
Nowa elita big techów wierzy, że nowe media są w stanie zastąpić stare i w ten sposób zbudować bardziej egalitarny świat.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Jak wiele ludzkiego szczęścia i nieszczęścia mogą przynieść wybory, widzieliśmy ostatnio w Stanach Zjednoczonych. Jak wybór konkretnego człowieka może wpłynąć na los kraju i całych narodów. W polskich wyborach też chodzi o coś bardzo ważnego, nawet jeśli Krzysztof Stanowski to pomija.
Czy na odludziu, w samotności łatwiej uchronić się przed upadkiem – pytają twórcy „The Outrun”.
Nowa gra z uniwersum „Gwiezdnych wojen” to świetne wprowadzenie w świat karcianek!
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Jedenaście osób opowiada o swoim uzależnieniu od alkoholu.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W drugim odcinku reaktywowanego podcastu „Posłuchaj Plus Minus” porozmawiamy o tym, dlaczego nie możemy dojść do żadnego rozstrzygnięcia w debacie o aborcji, która stała się nieusuwalnym elementem naszego politycznego krajobrazu. I choć nasze dyskusje na ten temat nie mają końca, to coraz częściej merytoryczne argumenty znikają na rzecz emocjonalnych pokrzykiwań. Gościem Darii Chibner będzie Tomasz P. Terlikowski – RMF, publicysta, felietonista.
Na wielkich trasach koncertowych gwiazdy takie jak Beyonce zarabiają ogromne pieniądze. Coraz częściej jednak decydują się też na prywatne występy dla wąskiej i bardzo bogatej publiczności. Honoraria za takie występy robią wrażenie.
Aktor wcieli się w rolę ekscentrycznego producenta muzycznego, skazanego za zabójstwo. Phil Spector w latach 60. rewolucjonizował muzykę, teraz odsiaduje 19-letni wyrok
Deputowany do Dumy Państwowej Siergiej Kołunow zaproponował utworzenie rosyjskiego odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.
Nagrany bez Andy’ego Fletchera album zbliżył Dave’a Gahana i Martina Gore’a.
Ja nie rozumiem jak można być tak kompletnie pozbawionym uczuć, empatii, zaślepionym przez partyjny interes, by nie rozumieć co czuje mama, której dziecko popełniło samobójstwo. To jest przekroczenie normy bazowej, fundamentalnej empatii, tego co się nazywa człowieczeństwem - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem publicysta, filozof, działacz katolicki Tomasz Terlikowski.
Gdyby jego (Benedykta XVI) pontyfikat trwał do momentu śmieci, to przez ostatnie cztery lata nie byłby już w stanie zarządzać Kościołem - mówił Tomasz Terlikowski, publicysta, filozof, działacz katolicki, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.
Człowiek inteligentny w sytuacji, gdy czegoś nie wie, lub pewnych procesów nie rozumie – zazwyczaj milczy, bo nie chce wyjść na durnia. Powyższe nie dotyczy jednak Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, doktora habilitowanego nauk prawnych, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas