Karaluchy do bigosu

Trwający od dekady boom na planszówki właśnie wkroczył w nowy etap: grami zainteresowali się celebryci. Wojciech Cejrowski promuje swoją autorską produkcję „Boso przez świat", a „Kuchenny poker" objęła patronatem Magda Gessler. Powstał tytuł naprawdę ciekawy, ładnie wydany, a przede wszystkim złożony. Wymaga wczytania się w instrukcję i zastanowienia nad taktyką. Na szczęście z tym wyzwaniem poradzi sobie nawet przeciętny ośmiolatek.

Publikacja: 03.04.2020 18:00

Karaluchy do bigosu

Foto: materiały prasowe

Wbrew nazwie „Kuchenny poker" nie jest grą karcianą. Gracze wcielają się w kucharzy i starają się przygotować jak najwięcej potraw spośród 12 dań pochodzących z czterech stron świata. Potrzebują do tego składników, które kupują w sklepie (przy okazji losując żetony) bądź zdobywają w drodze licytacji. Aż do momentu zgromadzenia wszystkich niezbędnych specyfików swoje zakupy przechowują w podręcznym składziku lub lodówce. Muszą rozsądnie nimi gospodarować, żeby na koniec rozgrywki nie trzeba było niczego wyrzucić.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
„Lipowo: Kto zabił?”: Karta siekiery na ręku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Plus Minus
„Cykle”: Ćwiczenia z paradoksów
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Justyna Pronobis-Szczylik: Odkrywanie sensu życia
Plus Minus
Brat esesman, matka folksdojczka i agent SB
Plus Minus
Szachy wróciły do domu