Starość i sport w obliczu wirusa

Czy pandemia koronawirusa wyostrzy podział na młodych i starych? Jak w epidemicznym kryzysie odnajdują się ci najmocniej narażeni na śmiertelnego wirusa? I kiedy do naszych domów wrócą sportowe transmisje? Bo o stadionach pełnych fanów czy wyścigach kolarskich po zapełnionych kibicami ulicach na razie trudno marzyć. O tym Michał Płociński i Hubert Salik rozmawiają w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Aktualizacja: 17.04.2020 13:13 Publikacja: 17.04.2020 13:08

Starość i sport w obliczu wirusa

Foto: Plus Minus

Jak społeczeństwa w dobie koronawirusa odbierają ludzi starszych? Czy ci mają prawo czuć się traktowani jako społeczny balast? Bo choć w jednych krajach do ich dramatu podchodzi się z większą wrażliwością, to w innych traktuje się go jako konieczny koszt, który trzeba ponieść po to, by system mógł normalnie funkcjonować.

Młodym też trudno odnaleźć się w świecie, który stał się daleki od tego jedynego, który znali dotychczas. Kogo więc mocniej dotkną pandemia i kryzys – młodych czy starych? Kto jest lepiej przygotowany na zmiany?

A na deser sport. Mimo przeciwności losu Francuzi ani myślą odwoływać Wielką Pętlę. Tour de France to dla nich coś więcej niż wyścig kolarski. Czy jest możliwe, by zmagania zawodowców powróciły w najbliższym czasie? A może kryzys oznacza koniec sportu, jaki znamy?

O tym wszystkim w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”. Kto decyduje o naszych wyborach?
Plus Minus
„Przy stoliku w Czytelniku”: Gdzie się podziały tamte stoliki
Plus Minus
„The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”: Historia pewnego czasopisma
Plus Minus
„Bug z tobą”: Więcej niż zachwyt mieszczucha wsią
Plus Minus
„Trzy czwarte”: Tylko radość jest czysta