Aktualizacja: 26.11.2020 18:55 Publikacja: 27.11.2020 18:00
Foto: materiały prasowe
A co można zobaczyć w najnowszej odsłonie serii „FIFA"? Cóż, piłka nadal jest okrągła, a bramki są dwie. Nowe są – jak co roku – składy poszczególnych lig i drużyn, wzory na koszulkach, wreszcie niektóre mechanizmy odpowiedzialne za zachowania zawodników. Nieco łatwiej jest przeprowadzić efektowne rajdy, choć z drugiej strony obrońcy sterowani przez sztuczną inteligencję nie nabierają się już na stare sztuczki. Stadiony nadal wyglądają obłędnie, świetnie też poruszają się piłkarze. Mecze wyglądają jak w telewizji, tyle że są odpowiednio szybsze i krótsze. Większych zmian doczekał się tryb Volta, w którym gracz prowadzi zawodnika uprawiającego futbol uliczny. Tę kampanię można ukończyć w kilka godzin. Po stworzeniu własnego wirtualnego sportowca rozpoczynamy karierę w Brazylii i tam, z meczu na mecz, budujemy formę. Rozgrywki są dynamiczne, pełne efektownych podań, żonglerskich popisów i pojedynków. Celem jest turniej rozgrywany w Dubaju, odpowiednik mistrzostw świata. Zmiany dotknęły też opcje menedżerskie – rynek transferowy i system symulacji spotkań. Tym samym „FIFA 2021" stała się jeszcze lepszą grą. Najlepszą w swoim gatunku. Czego nauczą się z niej właściciele stacji telewizyjnych? Oby nie tego, że mecze powinny trwać po kilkanaście minut.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Głośne „Imperium mrówek” Bernarda Werbera doczekało się wersji komputerowej!
100 lat po Noblu za powieść „Chłopi” zainteresowanie utworem nie słabnie.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Horrorowa logika staje w „Nieumarłych” na głowie, kiedy martwi wracają do żywych. Grozę zastępuje w nich bowiem żałoba.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Średnio co 16. dziecko, które rodzi się obecnie w Polsce, jest cudzoziemcem. Ale są województwa, gdzie już jedna dziesiąta noworodków nie ma polskiego obywatelstwa.
Przemyt ponad 180 migrantów do Niemiec zorganizował gang, w którym działała mieszkająca tam Polka i jej syn. Organizatorzy procederu zostali sprowadzeni do Polski i już usłyszeli zarzuty.
„Opiekunami” 17-latków za kierownicą mają być ich niewiele starsi, bo już 24-letni, koledzy. Nikogo nie przypilnują, bo sami często uprawiają piracką jazdę i chwalą się tym w internecie – ostrzegają eksperci.
– Potrzebujemy planu, skutecznego działania, współpracy. Nasze środowisko wcale nie jest podzielone – mówi prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański.
Siedem lat temu interwencje ratujące życie były sporadyczne, może jedna na miesiąc. W październiku tego roku przeprowadziliśmy 147 interwencji, w których zagrożone było życie lub zdrowie dziecka – mówi Anna Turzyniecka, główna specjalistka Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka, interwentka kryzysowa i seksuolog.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas