Proud Boys. Dumni i biali jak Amerykanie

Na miesiąc przed wyborami wyniki sondaży dla Trumpa są tragiczne. Jaki jest plan prezydenta na końcówkę kampanii? I jaką rolę odegrać ma kontrowersyjna, skrajnie prawicowa organizacja Proud Boys, której Trump de facto udzielił poparcia w pierwszej telewizyjnej debacie?

Publikacja: 09.10.2020 10:00

Proud Boys. Dumni i biali jak Amerykanie

Foto: AFP

Aby stać się prawdziwym mężczyzną, trzeba spełnić cztery warunki: złamać komuś serce, mieć przez kogoś złamane serce, wypróżnić kogoś z zalegającego w nim syfu i być przez kogoś wypróżnionym z zalegającego w nas syfu – mówił Gavin McInnes, brytyjski pisarz, który w 1994 r. założył hipsterski magazyn „Vice" i z każdym rokiem stawał się coraz większym radykałem, odpływając od mainstreamu.

– Powstrzymywanie się od masturbacji i oglądania porno to podstawa utrzymania dyscypliny – przekonywał niedawno. – Powód, dla którego jestem seksistą, jest prosty. Kobiety są głupie. No dobrze, żartuję drogie panie. Ale w niektórych sprawach, jak pisanie, to nie dajecie jednak rady – mówił przy innej okazji. – Palestyńczycy są idiotami. Muzułmanie są idiotami. Jedyną rzeczą, którą naprawdę rozumieją, jest przemoc, bycie twardym. Amerykanie mówią mi: „Muzułmanie to jeden, dwa procent naszej ludności. Nigdy nie zaprowadzą tu szariatu!". A ja im odpowiadam: „Spójrzcie, co się dzieje w Wielkiej Brytanii! Spójrzcie, co się dzieje w Europie! Zmierzamy w tym samym kierunku".

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Tylko 99 zł za rok czytania.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Plus Minus
Artysta wśród kwitnących żonkili
Plus Minus
Dziady pisane krwią
Plus Minus
„Dla dobra dziecka. Szwedzki socjal i polscy rodzice”: Skandynawskie historie rodzinne
Plus Minus
„PGA Tour 2K25”: Trafić do dołka, nie wychodząc z domu
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Plus Minus
„Niespokojne pokolenie”: Dzieciństwo z telefonem