Recenzja serialu dla dzieci „Psia Akademia”

Co jest najważniejsze w serialach dla dzieci? Moim zdaniem możliwość przeżycia wspólnej przygody z rodzicami. Wymaga to, rzecz jasna, abyśmy my, dorośli, poczuli się również przez chwilę dziećmi i razem z naszymi pociechami potrafili wczuć się w losy bohaterów. Świetnie to udaje się przy lekturze książek, ale możliwe jest także podczas seansu familijnych seriali i filmów.

Publikacja: 27.11.2020 18:00

Recenzja serialu dla dzieci „Psia Akademia”

Foto: materiały prasowe

Oczywiście nie przy wszystkich. Tutaj również mamy zalew produkcji tandetnych. Dlatego warto chwalić dobre przykłady. Jest nim niewątpliwie dostępna na Netfliksie „Psia akademia". Historia jest prosta – istnieje tajemnicze, czarodziejskie miejsce, w którym młode pieski uczęszczają do szkoły. Rozmawiają tak samo jak dzieci (tylko my, ludzie, ich nie rozumiemy). Właśnie w takim miejscu pojawiają się trzy szczeniaki – oto i główni bohaterowie.

Fabuła, jak fabuła. Ważny jest jednak sposób jej opowiedzenia. A w przypadku „Psiej akademii" dziecko może w pełni identyfikować się z bohaterami – zarówno szczeniakami przeżywającymi kolejne przygody w szkole, jak również zajmującymi się nimi dziećmi (chodzącymi dla odmiany do „zwyczajnej" szkoły). Scenarzyści często puszczają oko do dorosłych i w konsekwencji różne pokolenia – jeżeli tylko zechcą – mogą z przejęciem śledzić losy bohaterów. Tym bardziej że serial delikatnie, bez moralizowania, przekazuje kilka atrakcyjnych dla odbiorców myśli: jak odnaleźć się w grupie, jak radzić sobie z niepowodzeniami i niebezpieczeństwami, a także jak rozwiązywać poważne problemy. W serialu są też i postaci negatywne, ale ujęte w sposób dopuszczalny dla najmłodszych.

Tylko 99 zł za rok czytania.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Plus Minus
Artysta wśród kwitnących żonkili
Plus Minus
Dziady pisane krwią
Plus Minus
„Dla dobra dziecka. Szwedzki socjal i polscy rodzice”: Skandynawskie historie rodzinne
Plus Minus
„PGA Tour 2K25”: Trafić do dołka, nie wychodząc z domu
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Plus Minus
„Niespokojne pokolenie”: Dzieciństwo z telefonem