Aktualizacja: 22.11.2024 02:36 Publikacja: 11.08.2023 10:00
Co poszło nie tak z realizacją marzeń założyciela internetowego Jedwabnego Szlaku? Na zdjęciu sympatyk Rossa Ulbrichta w czasie rozpoczęcia jego procesu, Nowy Jork, 13 stycznia 2015 r.
Foto: Spencer Platt/Getty Images
To wcale nie miał być zwykły biznes. Nie chodziło tu przede wszystkim – jak wierzył w to głęboko jego założyciel – o chęć osobistego wzbogacenia, ale o coś znacznie większego. Choć zgodnie z wyznawaną przez niego teorią, osobista chęć zysku była motorem napędzającym społeczeństwa do aktywności biznesowej, która za pomocą praw rynku, popytu i podaży regulują się same. Wszystko psuje tylko państwo, jego regulacje i siła. Dlatego chciał stworzyć coś poza kontrolą państwa, aby udowodnić, że inny świat jest możliwy.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Głośne „Imperium mrówek” Bernarda Werbera doczekało się wersji komputerowej!
100 lat po Noblu za powieść „Chłopi” zainteresowanie utworem nie słabnie.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Horrorowa logika staje w „Nieumarłych” na głowie, kiedy martwi wracają do żywych. Grozę zastępuje w nich bowiem żałoba.
Technologiczni giganci, którzy w dużej mierze poparli kandydaturę Kamali Harris na prezydenta Stanów Zjednoczonych, po wygranej Donalda Trumpa mogą mieć powody do obaw. Jaki los czeka Apple, Microsoft czy Google?
Władze Chin nielegalnie wykorzystały zaawansowaną technologię Mety, właściciela Facebooka, do stworzenia broni. W efekcie sztuczna inteligencja firmy, która nieoczekiwanie zwiększyła potencjał chińskiej armii, teraz zostanie użyta przez Waszyngton.
Meta zawiesiła konto ElonJet, które pozwalało na bieżąco monitorować loty prywatnego samolotu Elona Muska. Kilka lat temu głośno było o wyrzuceniu tego profilu z Twittera. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.
Mark Zuckerberg, szef koncernu Meta, przedstawił niedawno swój nowy pomysł na biznes, który nie ma nic wspólnego z Facebookiem czy Instagramem. To nowa pasja amerykańskiego miliardera, który rozważa wejście na rynek z nowym produktem.
Najnowsze dane z Bloomberg’s Billionaire Index pokazują, że Mark Zuckerberg powiększył swój majątek osobisty o oszałamiające 73,4 miliarda dolarów w 2024 roku do 201 miliardów dolarów.
W gronie najbogatszych ludzi na świecie Mark Zuckerberg jest największym wygranym ostatnich miesięcy. Nikt w tym roku nie powiększył swojego majątku tak skutecznie jak szef koncernu Meta.
Dyrektor generalny spółki Meta (należy do niej m.in. Facebook) w liście do przewodniczącego komisji ds. sądownictwa Izby Reprezentantów Jima Jordana przyznał, że żałuje, iż nie mówił "bardziej otwarcie" o "rządowej presji", by usuwać materiały związane z COVID-19 z administrowanych przez jego firmę mediów społecznościowych.
Mark Zuckerberg do niedawna nie rozstawał się z T-shirtami i bluzami z kapturem. To jednak już przeszłość. Twórca Facebooka postawił na styl generacji Z. Zmiana nie umknęła obserwatorom poczynań Zuckerberga, więc pojawiły się pytania: 40-letni „Zuck” odnalazł w sobie 20-latka czy chodzi o coś zupełnie innego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas