Jak Brytyjczycy zaufali globalizacji i się rozczarowali

Uwolnione od więzi z Brukselą Zjednoczone Królestwo miało rozwinąć skrzydła dzięki międzynarodowym powiązaniom gospodarczym. Plan się nie powiódł, bo globalizację zaczęła podgryzać rywalizacja mocarstw.

Publikacja: 17.02.2023 17:00

Antybrexitowe protesty, jak ten przed brytyjskim parlamentem w 2016 r., na nic się zdały – Wielka Br

Antybrexitowe protesty, jak ten przed brytyjskim parlamentem w 2016 r., na nic się zdały – Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Dziś 60 proc. społeczeństwa zagłosowałoby przeciwko temu pomysłowi. A co piąty zwolennik brexitu przez te siedem lat całkowicie zmienił zdanie

Foto: JUSTIN TALLIS/AFP

Jeśli już mieć udar, to taki, który przeciąga się na całą dobę, a nie ogranicza się do kilku minut. Inaczej w Wielkiej Brytanii można zwyczajnie nie przeżyć. NHS, system ubezpieczeń zdrowotnych królestwa, przyznaje, że zamiast 18 minut, jakich wymaga ustawa, średni czas przyjazdu karetki do znajdującego się w ciężkim stanie chorego wydłużył się do półtorej godziny. Dla wielu oznacza to wyrok śmierci. Krwawe żniwo, jakie zgarnia brexit.

Pozostało 97% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Bogusław Chrabota: Dlaczego broń jądrowa nie zostanie użyta
Plus Minus
„Empire of the Ants”: 103 683 zwiedza okolicę
Plus Minus
„Chłopi”: Chłopki według Reymonta
Plus Minus
„Największe idee we Wszechświecie”: Ruch jest wszystkim!
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Nieumarli”: Noc żywych bliskich