Kłótnia o skojarzenia

Gry karciane z reguły bazują na rywalizacji. Zmuszają uczestników zabawy do przeszkadzania przeciwnikom, nieustannego krzyżowania im szyków. „Gra słów" wyróżnia się spośród podobnych produkcji, bo wymaga od graczy także współpracy. Tworzą oni drużynę i próbują zdobyć jak najwięcej punktów. A przy okazji ćwiczą pamięć, umiejętność kojarzenia i wreszcie – kreatywność.

Publikacja: 12.03.2021 18:00

Kłótnia o skojarzenia

Foto: materiały prasowe

Talia składa się z 92 eleganckich kart z prostymi, za to czytelnymi ilustracjami. Przedstawiają one różnego typu rzeczowniki – zwierzęta, pojazdy, ubrania czy narzędzia. Także symbole, bo przecież serce pod każdą szerokością geograficzną kojarzy się z miłością. Zabawa składa się z trzech faz. W pierwszej rozkłada się na stole 20 kart, a dodatkowe cztery umieszcza w tzw. magazynku. Następnie jeden z graczy – pełniący w danej chwili rolę moderatora – próbuje przekazać pozostałym uczestnikom, o której karcie z magazynku myśli. Może to zrobić tylko w jeden sposób: wskazując leżącą na stole kartę, która kojarzy mu się z nią. Nie jest to łatwe, bo każdy przecież ma inne skojarzenia.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Bogusław Chrabota: Dlaczego broń jądrowa nie zostanie użyta
Plus Minus
„Empire of the Ants”: 103 683 zwiedza okolicę
Plus Minus
„Chłopi”: Chłopki według Reymonta
Plus Minus
„Największe idee we Wszechświecie”: Ruch jest wszystkim!
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Nieumarli”: Noc żywych bliskich