Brytyjczycy zaczęli wreszcie doceniać Polaków

Jeszcze niedawno tak pogardzali polskimi kierowcami, robotnikami i kelnerami, że zapłacili brexitem, aby ich wyrzucić. Ale dziś, gdy nasi rodacy masowo wyjeżdżają z Wysp i nie ma komu napędzać tamtejszej gospodarki, Brytyjczycy nie tylko tęsknią za Polakami, ale widzą, że można się też czegoś od nich nauczyć.

Aktualizacja: 19.11.2021 15:39 Publikacja: 19.11.2021 10:00

Przeciętny Brytyjczyk dopiero odkrywa, że Polska to coś więcej niż tania siła robocza i „gorące dzie

Próby do występów na Dniach Polski organizowanych przez gazetę polonijną „Goniec” w londyńskim Ealing

Przeciętny Brytyjczyk dopiero odkrywa, że Polska to coś więcej niż tania siła robocza i „gorące dziewczyny”. Na zdjęciu próby do występów na Dniach Polski organizowanych przez gazetę polonijną „Goniec” w londyńskim Ealing w 2013 r.

Foto: Forum, Piotr Małecki

Rolę na Wyspach zaczęły się zmieniać: Polacy, którzy przez lata byli wyśmiewani, powoli zdobywają szacunek Brytyjczyków. A nawet sami wyśmiewają dawnych idoli.

– Rdzennych mieszkańców Królestwa łatwo znaleźć nie jest – przyznaje popularny wśród Polonii youtuber Zmywak w programie „From England With Love". – Google podpowiedział mi trzy tropy: zawsze są w pubach, gdzie raz do roku organizują sobie terapię antyalkoholową i nie piją. Są też na car boot. To takie ryneczki, gdzie starzy ludzie sprzedają starym ludziom stare przedmioty. Co za gów...! Wreszcie znajdziesz ich między domkami z czerwonej cegły po zapachu porannego zioła – przekonuje.

Pozostało 96% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: AI Act. Jak przygotować się na zmiany?
Plus Minus
„Jak będziemy żyli na Czerwonej Planecie. Nowy świat na Marsie”: Mars równa się wolność
Plus Minus
„Abalone Go”: Kulki w wersji sumo
Plus Minus
„Krople”: Fabuła ograniczona do minimum
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Viva Tu”: Pogoda w czterech językach