Mediacja w medycynie – wspólna konferencja lekarzy i adwokatów

O mediacji w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej i o tym, jak sprawić, by było jej więcej, porozmawiają uczestnicy konferencji „Mediacja w medycynie", która odbędzie się 24 i 25 stycznia w Krakowie.

Aktualizacja: 25.01.2020 13:25 Publikacja: 22.01.2020 23:01

Mediacja w medycynie – wspólna konferencja lekarzy i adwokatów

Foto: Adobe Stock

Pierwsza wspólna konferencja Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA) i Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) ma służyć wymianie zdań i doświadczeń przedstawiciele dwóch zawodów, które, jak powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja, służą ludziom, choć reprezentując pacjentów często stają przeciwko sobie. Adwokaci i lekarze zastanowią się także, jak zwiększyć liczbę mediacji w sprawach o błędy medyczne.

Pierwszy dzień zdominują wykłady praktyków dotyczące istoty mediacji oraz regulacji prawnych w zakresie postępowania mediacyjnego. Drugiego dnia zaplanowano panele związane z postępowaniami mediacyjnymi w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej. Wykładowcy omówią m.in. sposób prowadzenia mediacji przez mediatora w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej, konsekwencje zawarcia ugody przed mediatorem na etapie postępowania przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej, konsekwencje zawarcia ugody przed mediatorem na etapie postępowania przed sądem lekarskim oraz co można zrobić, żeby mediacji w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej było więcej.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Praca, Emerytury i renty
Nie wszyscy uprawnieni dostaną 13. emeryturę w tej samej wysokości. Od czego zależy kwota?
Prawo karne
Rośnie przestępczość obcokrajowców. Potrzebna nowa strategia
Zawody prawnicze
Państwo nie chce już płacić milionów komornikom za przymusową emeryturę
Sądy i trybunały
Prawnicy kojarzeni z poprzednią władzą jednoczą siły. Inicjatywa wyszła z TK
Konsumenci
Jest pierwszy „polski” wyrok dotyczący sankcji kredytu darmowego