Aktualizacja: 21.11.2024 22:36 Publikacja: 22.11.2021 12:19
Jens Spahn, minister zdrowia Niemiec
Foto: AFP, Tobias Schwarz
Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn oznajmił dziś na konferencji prasowej, że tempo wzrostu liczby zakażeń na koronawirusa w kraju oznacza, że wszyscy, którzy nie zdecydowali się zaszczepić, do końca najbliższej zimy zachorują na Covid-19.
- Do końca tej zimy prawie wszyscy w Niemczech albo będą zaszczepieni, albo wyzdrowieją, albo umrą - stwierdził polityk.
W Niemczech wykryto nową odmianę wirusa wywołującego mpox, czyli tzw. małpią ospę. To pierwszy przypadek zakażenia wariantem 1b u naszego zachodniego sąsiada. Od miesięcy szczep ten rozprzestrzenia się w kilku krajach afrykańskich.
Parlament Kanady uchwalił ustawę, która pokryje pełne koszty antykoncepcji i leków na cukrzycę dla Kanadyjczyków. Jest to początkowa faza planu, który zostanie rozszerzony o publicznie finansowany krajowy program opieki farmaceutycznej.
Przeprowadzone u dwóch osób w Niemczech badania, które związane były z podejrzeniem zakażenia wirusem Marburg, nie potwierdziły obecności tego drobnoustroju – informuje niemiecka agencja dpa.
Dwie osoby zostały zatrzymane na dworcu w Hamburgu i odizolowanie z powodu podejrzenia zakażenia śmiertelnie groźnym wirusem Marburg – informuje niemiecki portal RND. Obie osoby przyleciały do Niemiec z Rwandy.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Fleur Agema, wicepremier i minister zdrowia w rządzie Holandii, polityk Partii Wolności Geerta Wildersa oświadczyła, że nie wyśle części ze 100 tysięcy posiadanych przez Holandię szczepionek przeciw mpox (tzw. małpia ospa) Afryce, nawet pomimo tego, że kilkanaście tysięcy szczepionek przeterminuje się w ciągu roku.
Od wybuchu wojny w Ukrainie Niemcy stali się ostrożniejsi w kupowaniu wyjazdów - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród pracowników tamtejszej branży turystycznej.
Niemiecki Instytut Roberta Kocha skreślił dziś z listy obszarów dużego ryzyka covidowego wszystkie kraje. Dla podróżnych to ułatwienie, bo nie muszą już wypełniać formularzy meldunkowych ani odbywać kwarantanny po przyjeździe do Niemiec.
Niemiecki koncern energetyczny E.ON zapowiedział, że jest gotowy do rozmów o możliwym wydłużeniu czasu pracy elektrowni jądrowych w Niemczech.
Alice Weidel, liderka Alternatywy dla Niemiec (AfD), skrytykowała decyzję rządu Niemiec o wstrzymaniu certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.
54 procent Niemców planuje w tym roku wyjechać na wakacje. To spora zmiana w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy taką deklarację składało tylko 45 procent pytanych. Jednocześnie co piąty nie zamierza na razie wybierać się w podróż.
Annalena Baerbock zamierza jak najczęściej korzystać z lotów komercyjnych zamiast latać rządowymi samolotami, aby ograniczać emisje CO2.
Technologia i produkty białostockiej spółki Photon Entertainment trafiły już na 70 rynków m.in. do Stanów Zjednoczonych a sieć i wolumen sprzedaży stale rośnie.
Ten felieton trzeba zacząć od faktów. Te są zaś takie, że choć Niemcy nie uznają Polaków za mniejszość narodową, to na poziomie landów wspierają nauczanie języka polskiego i przekazują na to środki publiczne. Jest więc kłamstwem stwierdzenie, którym posługują się nasi politycy, że na naukę polskiego Niemcy nie przekazują ani euro. Nie ma też mowy o symetrii w stosunkach, bo mniejszość niemiecka w Polsce to po prostu obywatele polscy, którzy od pokoleń mieszkają na tej ziemi, podczas gdy Polacy w Niemczech to obecnie w ogromnej większości emigranci. I jednym, i drugim należy się nauka języka, wsparcie aspiracji narodowych, ale sytuacja jest jednak odmienna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas