Ponad 100 tys. funkcjonariuszy zaszczepionych

100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki – poinformowało dziś MSWiA.

Aktualizacja: 18.04.2021 11:24 Publikacja: 18.04.2021 11:09

Jak poinformowało dziś MSWiA już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło pierwszą

Jak poinformowało dziś MSWiA już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Foto: materiały policji

Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych.

Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. - Wśród pozostałych służb mundurowych najwięcej zaszczepionych osób jest w Służbie Celno-Skarbowej (blisko 5 tys.) oraz w strażach gminnych i miejskich (ponad 3,8 tys.).

Poza tym – jak informuje MSWiA - w ramach tej grupy szczepią się również: Służba Ochrony Państwa, Straż Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu Drogowego oraz ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze.

Szczepienia służb mundurowych trwają od 24 marca, kiedy w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja tego procesu.

Od tego dnia na terenie całego kraju systematycznie szczepieni są kolejni funkcjonariusze.

Szczepienie funkcjonariuszy służb mundurowych odbywa się w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Akcję koordynuje Komenda Główna Policji.

Jak wynika z danych ministerstwa zdrowia do tej pory w Polsce zostało wykonanych 8 845 735 szczepień: 6 556 776 pierwszą i 2 288 959 drugą dawką.

W ciągu ostatniej doby podano 135 154 dawek szczepionki. Według ekspertów, aby uzyskać odporność populacyjną i wygasić epidemię, powinno się zaszczepić od 40 do 70 proc. Polaków.

Ochrona zdrowia
Rośnie liczba incydentów cyberbezpieczeństwa w sektorze ochrony zdrowia
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Ochrona zdrowia
Prezes NFZ dla „Rz”: Będą zmiany w finansowaniu Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
Ochrona zdrowia
CBA przedłuża kontrolę w sprawie Funduszu Medycznego. W zamrażarce 4,2 mld złotych
Ochrona zdrowia
Szpitale toną w długach. Czy będą ograniczać liczbę pacjentów?
Ochrona zdrowia
Od 1 lutego 2025 r. zmiany w sanatoriach z ZUS. Skorzysta więcej osób