Aktualizacja: 21.04.2015 09:20 Publikacja: 21.04.2015 08:46
Chihira Aico narodziła się w laboratoriach koncernu Toshiba
Foto: PAP/EPA
Chihira Aico narodziła się w laboratoriach koncernu Toshiba. Pracę rozpoczęła w 20 kwietnia i powinna w niej dorównywać tradycyjnym hostessom, choć nie jest jeszcze doskonała. Najwięcej kłopotów sprawia jej swobodna rozmowa z klientem, ale stara się i uczy szybko. Już dziś, gdy słyszy od klienta hasło „kimono", odpowiada: „Kolekcja yukata (kimono letnie) znajduje się aktualnie na piętrze z odzieżą".
Android porusza głową, mruga oczami i przedstawia się z wdziękiem: „Na imię mam Chihira Aico". Odziany jest w tradycyjne kimono, albo w ubranie europejskie, w zależności od pory dnia. Gestykuluje niepewnie, a jej głos brzmi nieco mechanicznie. Podobnie jest z mimiką, która nie sprawia wrażenia naturalnej.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Unijne rządy hojnie dotują wodorowe autobusy, co nie uszło uwadze przemysłu. Nowym graczem na rynku ogniw wodorowych stanie się Impact, który zaoferuje ogniwa Itochu oraz Toshiba.
Wiele wskazuje na to, że technologiczny gigant, który najlepsze dni ma już za sobą, wkrótce może mieć nowego właściciela.
Toshiba poinformowała, że zainwestuje około 125 mld jenów (1,09 mld dolarów) w ponad dwukrotne zwiększenie produkcji półprzewodników konkurując z takimi producentami układów scalonych jak niemiecki Infineon Technologies AG.
Borykający się z trudnościami finansowymi japoński koncern Toshiba Corp. ogłosił w poniedziałek, że spodziewa się drugi rok z rzędu "wysokiej straty netto" - poinformowała agencja Kyodo.
Strata netto Toshiby w bieżącym roku obrachunkowym, zakończonym w marcu, wyniosła 37,8 mld jenów (318 mln dol.) wobec zysku w wysokości 60,2 mld jenów (504 mln dol.) w poprzednim roku.
Dla 16 managerów japońskiego koncernu obniżka wynagrodzeń ma być swoistą karą za skandal, który wstrząsnął Toshibą w zeszłym tygodniu.
Trend spadkowy na rynku PC wystraszył gigantów. Z tego segmentu zrezygnowały już Sony, IBM i Hitachi. Teraz czas na Samsunga i Toshibę.
Najwięksi producenci telewizorów na świecie, w tym m.in. japońscy giganci, jak Sony, Toshiba i Sharp, w zeszłym roku zmniejszyli sprzedaż ekranów LCD od kilku do kilkunastu procent.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas