Aktualizacja: 17.04.2020 11:56 Publikacja: 17.04.2020 11:40
Foto: materiały prasowe
To największa transakcja w dotychczasowej historii Business Link. Powierzchnia biurowa, którą ABB wynajmuje w krakowskim oddziale Business Link High5ive, została przygotowana i dostosowana do potrzeb nowego klienta. -Prowadzone są jeszcze dodatkowe prace montażowe, chcemy zapewnić dostęp do niezależnego łącza światłowodowego - czytamy w komunikacie Business Link. Firma nie podaje jednak, ile mkw. powierzchni wynajęła spółka ABB.
- Jeszcze do niedawna portfel najemców powierzchni oferowanych przez operatorów biurowych był mocno zdywersyfikowany i rozdrobniony. Dziś widać pewnego rodzaju konsolidację i postępujące przesunięcie w stronę dużych firm i korporacji, które coraz częściej rozważają wejście w model elastycznego najmu - mówi Maciej Król, pełniący funkcję dyrektora zarządzającego Business Link. - Utrzymanie takiego trendu może doprowadzić do sytuacji, w której poziom wynajęcia biur pozostanie na obecnym poziomie lub będzie dalej się zwiększał. Zredukowana zostanie natomiast liczba klientów "w portfelu" operatora. Przemawia za tym relatywnie niski próg wejścia. Przykładem jest choćby umowa z ABB. Brak pośrednika w tak dużej transakcji udowadnia po pierwsze łatwość nabycia przestrzeni flex w porównaniu z tradycyjną umową. Z drugiej strony biznes klienta też zyskuje. Oszczędza czas, który musiałby poświęcić na ustalenie szczegółów kontraktu.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas