19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 06:56 Publikacja: 20.08.2024 18:15
Na gruncie przy ul. Kolejowej we Wrocławiu może powstać obiekt biurowo-hotelowy z częścią handlowo-usługową
Foto: Fotorzepa/J.Dudek
Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca 2024 roku. Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi pod warunkiem nieskorzystania przez gminę Wrocław z przysługującego jej prawa pierwokupu nieruchomości.
Przedwstępna umowa sprzedaży dotyczy gruntu inwestycyjnego o powierzchni niemal 5,5 tys. mkw. przy ul. Kolejowej we Wrocławiu.
Ceny terenów inwestycyjnych nie zaczną w tym roku spadać. Głód ziemi jest duży. Usłyszymy o kilku rekordowych i zaskakujących transakcjach na tym rynku.
Biura na stołecznym Służewcu przyciągają jakością w dobrej cenie. Ta biznesowa dzielnica przechodzi wielką przemianę.
Do grona najemców wrocławskiego biurowca Infinity dołączy The Shire, sieć elastycznych powierzchni do pracy.
W maju najszybciej – średnio 350 dni – wynajmowały się budynki klasy B. Moduły w biurowcach najwyższej jakości były dostępne w ofercie przeciętnie 479 dni.
Fundusz Greenstone kupił niemal 80-proc. pakiet udziałów w spółce celowej będącej właścicielem gdańskiego biurowca Format. Pozostałe 20 proc. pozostaje w Grupie Torus.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas