Aktualizacja: 22.02.2025 05:16 Publikacja: 23.04.2024 10:03
Powstała w 2023 roku na skutek „Bezpiecznego kredytu 2 proc. ogromna dziura podażowa jest już zasypywana
Foto: Adobe Stock
Powstała w 2023 roku na skutek „Bezpiecznego kredytu 2 proc." ogromna dziura podażowa jest już zasypywana. Od stycznia tego roku portal Nieruchomosci-online.pl odnotował ponad 12-proc. wzrost liczby ogłoszeń z rynku wtórnego. – Poszukujący mają wybór, a przede wszystkim czas na podjęcie decyzji – komentuje Michał Kurczycki, dyrektor zarządzający portalem Nieruchomosci-online.pl.
Wielu sprzedających wystawia oferty zbyt drogo, co psuje rynek. Ma to zmienić portal z cenami transakcyjnymi.
Po bardzo spokojnym początku roku w połowie kwietnia gwałtownie wzrosła średnia liczba rezerwowanych lokali. Na celowniku głównie Warszawa i Poznań.
Nowy program "Na start" będzie miał mniejszy wpływ i na sprzedaż mieszkań, i na ich ceny, niż wygaszony w styczniu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” – oceniają analitycy REDNET Property Group.
Dziś na jedno „specmieszkanie” musi przypadać aż półtora miejsca postojowego. Ministerstwo rozwoju chce przywrócić samorządom prawo ustalania tego wskaźnika.
Projekt ustawy o tanim kredycie na mieszkania "Na start" wywołał zamieszanie na rynku. Klienci w blokach startowych, deweloperzy zwiększają podaż, a sprzedający używane lokale w niepewności. Tymczasem ceny znów zaczynają rosnąć.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas