Aktualizacja: 08.01.2016 12:46 Publikacja: 08.01.2016 12:32
Najbardziej słono płaci się za biura w Londynie
Foto: Cushman & Wakefield
Ciekawostka jest też to, że cztery - spośród pięciu najdroższych lokalizacji biurowych na świecie - to dzielnice biznesowe w Hong Kongu i Pekinie - wynika z rankingu firmy CBRE.
Już drugi rok z rzędu okazało się, że londyńska dzielnica West End zajmuje pierwsze miejsce na liście najdroższych lokalizacji biurowych świata. Tam średnie koszty najmu wynoszą 219 euro za mkw. miesięcznie.
Marka Ace of Space, nowa linia biznesowa Globalworth, rozpoczyna działalność w Polsce. Swoje pierwsze biuro operator otwiera w Krakowie. W planach kolejne miasta.
Deweloper zakłada wzrosty sprzedaży, ale już nie skokowe. Będzie zwiększać ofertę mieszkań z segmentu popularnego.
Urząd nie widzi podstaw do wszczynania postępowania w sprawie cen mieszkań i deweloperskich marż.
Olsztyńskie osiedle firmy Novdom powstanie w dwóch etapach. Pierwsi mieszkańcy dostaną klucze do mieszkań w drugim kwartale 2027 roku.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas