Aktualizacja: 19.01.2025 09:31 Publikacja: 30.03.2024 11:07
Foto: Adobe Stock
O przyznaniu Francji prawa zorganizowania tej najważniejszej na świecie imprezy sportowej zadecydowało m.in. zobowiązanie organizatorów, że budynki przeznaczone dla sportowców zostaną później zaadaptowane do celów komunalnych.
Minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire wypowiada wojnę z deficytem budżetowym Francji. Po zapowiedzi zaoszczędzenia w tym roku 10 mld euro przedstawił w parlamencie dalsze działania mające zmniejszyć wydatki z budżetu o 20 mld euro.
By zaspokoić potrzeby społeczne i demograficzne, Francja w ciągu najbliższych 16 lat potrzebuje niemal 520 tys. nowych mieszkań rocznie.
Organizatorzy olimpiady w Paryżu mają wiele problemów do rozwiązania. Media zwracają uwagę na czystość wody w Sekwanie (dla konkurencji pływackich) i drożności szlaku (do transportu towarów), kwater dla 100 tys. ochotników i ochroniarzy. Problemem jest też drastyczna podwyżka cen hoteli.
Portugalia zaostrzyła przepisy o tzw. złotej wizie. Cudzoziemcy spoza Unii, którzy chcą dostać pozwolenie na pobyt w tym kraju (i w UE) muszą zdeponować co najmniej 500 tys. euro w funduszach inwestycyjnych.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Park logistyczny w sąsiedztwie warszawskiego lotniska zaoferuje 11 tys. mkw. powierzchni. Obiekt ma być gotowy w lecie tego roku.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W świetle projektowanych zmian Ministerstwo Finansów zdecydowało się na wprowadzenie definicji trwałego związania obiektu z gruntem, która jest zdecydowanie szersza, niż cywilistyczne rozumienie tego terminu.
Park logistyczny w sąsiedztwie warszawskiego lotniska zaoferuje 11 tys. mkw. powierzchni. Obiekt ma być gotowy w lecie tego roku.
Mieszkania na przedmieściach są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze niż w centrach. Ale są tacy, którzy z nich wracają.
Jest bardzo duża szansa, że jedna lub dwie platformy PRS zostaną kupione w tym roku przez core'owy kapitał – przewiduje Michał Witkowski, dyrektor działu living services w Colliers.
Na rynku najmu pojawiają się oferty nieumeblowanych mieszkań. Są tańsze o 10–20 proc. Kto szuka pustych lokali?
Cięcia w połowie roku pozwolą deweloperom obronić marże – ocenia topowy analityk. BM Pekao liczy na mocne cięcie.
Nowelizacja prawa lotniczego odblokowuje inwestycje w otoczeniu lotnisk. Eksperci mówią o „przełamaniu inwestycyjnego paraliżu”.
Weryfikacja stanu prawnego nieruchomości jest nieodzownym elementem przygotowań do zakupu. Nawet drobne zaniedbania mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas