Aktualizacja: 19.11.2024 20:38 Publikacja: 14.03.2024 21:00
W Polsce powstanie druga obok Student Depot duża sieć prywatnych akademików. Inwestorzy nie ujawnili jeszcze nazwy
Foto: mat. pras.
W ciągu najbliższych pięciu lat sektor living ma przeżywać inwestycyjny boom – wynika z raportu Cushman & Wakefield dotyczącego regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). W ankiecie udział wzięli przedstawiciele instytucji zarządzających aktywami o wartości 1,54 bln euro (6,6 bln zł) na całym świecie. 80 proc. respondentów zadeklarowało, że jest to interesujący ich w średnim terminie segment rynku nieruchomości. Inwestorzy dostrzegają trendy, które będą napędzać living: zmiany demograficzne, za mała podaż względem popytu i megatrendy społeczne. Te przesłanki wyprzedzają inne wskazywane przez inwestorów, jak stabilność zwrotu, dywersyfikacja portfela, zabezpieczenie się przed inflacją czy czynniki ESG.
Polska jest wciąż na radarze inwestorów, mimo że ubiegły rok na rynku nieruchomości był dużo słabszy od poprzednich.
Obniżenie zużycia energii przez budynki to mniejsza wrażliwość na kryzysy. W transformacji kluczowa jest rola państwa.
Najwyższy czas wprowadzić ustawę otwierającą nasz rynek nieruchomości komercyjnych dla rodzimego kapitału.
W 2023 r. na rynek w Polsce trafiło 25 biurowców o powierzchni niemal 281,6 tys. mkw. Deweloperzy stawiają na nowoczesne technologie i ESG.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Trudno oczekiwać, by w tym roku zmniejszyła się presja na wzrost cen ziemi, szczególnie pod zabudowę mieszkaniową – oceniają eksperci Colliers.
Słabnący rynek nie oznacza, że mamy nie sprzedawać jak najwięcej mieszkań. Gdybyśmy mogli, zwiększylibyśmy ofertę jeszcze mocniej – powiedział prezes.
Przed XV-wieczną kamienicą w Lublinie do niedawna często stał Rolls-Royce. Dziś Janusz Palikot nie ma już ani luksusowego auta, ani kamienicy, którą właśnie przejęła spółka Specinvest. Palikot był jej winny 39,25 mln zł. Dla tego wierzyciela komornik licytuje też akcje Manufaktury.
Firma chce przejąć portfel ponad 5 tys. mieszkań w trzech niemieckich miastach. Planuje podnieść ich wartość, część może sprzedać.
Czy starosta, wydając decyzję o wysokości odszkodowania za nieruchomości wywłaszczone na podstawie specustawy w zakresie realizacji inwestycji dróg publicznych, musi uwzględnić wydanie decyzji o warunkach zabudowy, jeśli właściciel nie wystąpił o pozwolenie na budowę?
U zbiegu ul. Księcia Janusza i Newelskiej na warszawskiej Woli Kompania Domowa wybuduje 28 mieszkań i dziewięć lokali usługowych.
Inwestycje mieszkaniowe samorządów i towarzystw budownictwa społecznego to w Polsce zupełny margines. Potwierdzeniem są dane GUS.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Ceny mieszkań w dużych miastach są astronomiczne. Część inwestorów zastanawia się nad mniejszymi ośrodkami. Warto?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas