Aktualizacja: 22.11.2024 02:30 Publikacja: 09.11.2023 11:59
Foto: materiały prasowe
Po fazie kupowania ziemi giełdowa spółka rusza z budową pierwszego parku magazynowo-przemysłowego w Wiedniu, z własnym systemem fotowoltaicznym. Docelowo w stolicy Austrii powstanie kompleks liczący prawie 54 tys. mkw. przeznaczony dla logistyki miejskiej, e-commerce oraz lekkiej produkcji (w tym motoryzacja). Oddanie inwestycji planowane jest za rok. W pozyskaniu najemców pomogą agencje CBRE i OTTO Immobilien.
- Rynek austriacki, który radzi sobie wyjątkowo dobrze, jest dla nas bardzo ważnym kierunkiem rozwoju. Stanowi istotne uzupełnienie oferty nowoczesnych powierzchni magazynowych, rozwijanej przez nas na rynku niemieckim, traktowanym jako priorytetowy obszar naszej zagranicznej ekspansji. W Austrii jest duży niedobór powierzchni magazynowych, a nowe projekty z reguły bardzo szybko znajdują najemców. Największe zapotrzebowanie mamy przede wszystkim w regionie Wiednia i okolic, co daje nam pełne przekonanie o sukcesie tej inwestycji - skomentował Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
Polska powinna wyjść z obecnej sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych bez szwanku – ocenia John Palmer, partner associate w Deloitte.
Duzi gracze mają coraz większą ochotę na odważne zakupy. Na radarach magazyny i living – wynika z badań Savills.
Szykowaliśmy się, by zwiększyć ofertę mieszkań w momencie, gdy rynek wróci na właściwe tory. To robimy, pytanie, jak dalej będzie się układała koniunktura – mówi Maciej Kiełkowski, dyrektor finansowy Grupy Marvipol.
W Polsce i naszym regionie Europy widać wzrost zainteresowania najemców powierzchnią produkcyjną.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Czas niepewności i oczekiwania. Wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych nad Wisłą poszła mocno w dół.
W Europie nowych magazynów buduje się mniej niż w poprzednich latach, ale i tak w Polsce powstaje ich najwięcej.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Cool BTS Gdańsk zaoferuje ok. 21 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. To obiekt BTS dla Nagel Group.
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
O „czyste” działki już trudno, poszukiwane są nieoczywiste grunty, których funkcję można zmienić – mówi Daniel Puchalski, partner zarządzający w Immo Lab.
Budowę obiektu BTS o powierzchni 8,8 tys. mkw. rozpoczyna w Żarach firma Panattoni. To obiekt dla Valmet Automotive.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas