19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 18:07 Publikacja: 21.09.2023 21:00
Foto: mat. pras.
Jakie są perspektywy rozwoju na rynku mieszkaniowym, na którym dziś z jednej strony mamy silny popyt, a z drugiej kłopoty z podażą? W I połowie br. sprzedaliście 248 mieszkań, o 130 proc. więcej niż w bardzo słabym 2022 r.
W I połowie br. sprzedaliśmy więcej mieszkań niż w całym 2022 r. dzięki powiększeniu oferty i wprowadzeniu nowych inwestycji w segmencie popularnym głównie w Warszawie, ale też we Wrocławiu. Oferta niebawem wzrośnie o dwie kolejne inwestycje. Spółka szykowała się, by w momencie, kiedy rynek wróci na właściwe tory, wprowadzić odpowiednie projekty. Większość naszych inwestycji to mieszkanie o średniej powierzchni nieprzekraczającej 50 mkw., takich lokali poszukują beneficjenci programu „Bezpieczny kredyt”. Taka oferta w odpowiednim czasie została wyeksponowana w naszych biurach sprzedaży i cieszy się zainteresowaniem.
14-28 proc. wynosiła marża brutto ze sprzedaży mieszkań deweloperskich w największych miastach pod koniec 2022 r.
Kursy budowniczych mieszkań z GPW są na nowych szczytach. Inwestorzy wierzą, że na coraz mocniej niezbalansowanym rynku duzi gracze będą w stanie płynnie uzupełniać ofertę i zarabiać na wzroście cen.
Rodzimy kapitał nie istnieje na rynku inwestowania w nieruchomości komercyjne nad Wisłą. Nie ma woli politycznej, która otworzyłaby możliwości inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym.
W miesiącu startu Bezpiecznego Kredytu giełdowe spółki mają w ofercie mieszkania spełniające kryteria programu kredytu na 2%. Umowy rezerwacyjne, a nawet deweloperskie, podpisywane są już od jakiegoś czasu.
W sierpniu banki i SKOK-i dalej były zalewane wnioskami o pożyczkę na zakup mieszkania. Udział chętnych na „Bezpieczny kredyt” można szacować na 60 proc.
Aby sprzedać mieszkanie, trzeba urealnić cenę ofertową. Jak duże przeceny akceptują sprzedający lokale analizuje portal Nieruchomosci-online.pl.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas