Aktualizacja: 21.11.2024 11:47 Publikacja: 25.10.2023 12:31
Foto: materiały prasowe
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki Victoria Dom dotyczący publicznej oferty obligacji o wartości do 200 mln zł.
- Jesteśmy zadowoleni, że po długim procesie uzyskaliśmy zgodę KNF na publiczną emisję obligacji. Będziemy ją prowadzić w kilku etapach. W najbliższym czasie zamierzamy zbudować konsorcjum instytucji, by jeszcze w tym roku wyjść na rynek z pierwszą transzą papierów – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii Dom. - Chcemy w ten sposób wzmocnić kapitał obrotowy i dalej dynamicznie rozwijać działalność operacyjną. Rynek mieszkaniowy jest w przyzwoitej formie, a biorąc pod uwagę zmniejszające się stopy procentowe, spodziewamy się dalszego wzrostu popytu - dzięki rosnącej zdolności kredytowej klientów. Będziemy rozbudowywać bank ziemi, aby konsekwentnie wprowadzać do oferty nowe projekty mieszkaniowe oraz kolejne etapy popularnych osiedli – dodał.
Lokale użytkowe w nowych budynkach miałyby mieć nie mniej niż 25 mkw. Czy to koniec mikroapartamentów?
Mocno powiększymy portfel pracujących budynków, tempo nowych inwestycji dostosowujemy do sytuacji rynkowej. Dbamy o jakość, a nie ilość – mówi Maximilian Mendel, dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management w Polsce.
Pierwsze osiedle z mieszkaniami na wynajem firmy Trei postawi Pekabex, giełdowy producent prefabrykatów.
W III kwartale deweloperzy korzystali z koniunktury i zwiększali sprzedaż. Pytanie, jak po wyborach będzie się rozwijać napędzany dotowanymi kredytami rynek.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Hotelowy deweloper wygrał przetarg i zrewitalizuje Starą Olejarnię w Szczecinie.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Jeżeli marki nie zmienią podejścia do zrównoważonego rozwoju dzisiaj to nie wygramy i nie zmniejszymy wpływu na środowisko, a wręcz przeciwnie – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska. Opowiada, co robi telekom aby być neutralnym dla środowiska i zdradza jakie ma efekty.
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.
Liczba audytorów badających spółki giełdowe się zmniejsza. W grze pozostają tylko firmy, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania – podkreślają członkowie zarządu BDO dr Anna Bernaziuk, Edyta Kalińska i Tomasz Reiter.
W Polsce główną barierą ciągle hamującą rozwój innowacji jest brak współpracy i przepływu informacji między światami nauki i biznesu – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Politechnika Warszawska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas