Trzy tendencje w nowej polityce przestrzennej

Dążenie do bardziej zwartej zabudowy, kreowanie zabudowy wielofunkcyjnej oraz ściślejsza współpraca z inwestorami i społeczeństwem – to zakłada nowelizacja.

Publikacja: 18.05.2023 21:00

Trzy tendencje w nowej polityce przestrzennej

Foto: mat. pras.

Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przeszedł parę istotnych modyfikacji podczas prac w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, ale ze względu na jego rządowy charakter trudno spodziewać się większych zmian w parlamencie. Niezależnie jednak od tego, do jakich poprawek jeszcze dojdzie, nowelizacja pozwala przewidzieć główne tendencje w polityce przestrzennej.

Dotychczasowe publikacje przedstawiły najważniejsze założenia nowelizacji, więc wystarczy zaktualizować jej stan po zakończeniu prac w ministerstwie i pierwszym czytaniu w parlamencie. Projekt skierowany do Sejmu różni się od pierwotnej wersji rządowej w kilku istotnych kwestiach, które wpływają na prawa i obowiązki podmiotów administrowanych.

Pozostało 86% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Nieruchomości
Patodeweloperkę należy likwidować już na etapie planowania w gminach
Nieruchomości
Brakuje dobrych mieszkań z dobrymi adresami
Nieruchomości
Własne lokum jak droga na Marsa
Komentarze
Aneta Gawrońska: Mieszkanie+. Przedwyborcze czyszczenie wstydliwego tematu
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Nieruchomości
Rynki wokół aglomeracji mogą przeżyć powrót boomu