Aktualizacja: 22.02.2025 04:47 Publikacja: 26.04.2023 16:03
Foto: Mat.prasowe
Dużą podaż odnotowano również w Niemczech i Czechach, gdzie oddano do użytku ponad 2 mln mkw. i 1,1 mln mkw., odpowiednio. – Zmieniające się otoczenie geopolityczne oraz konieczność zapewnienia szybkich i sprawnych dostaw sprawiły, że lokalizacja, dostęp do rozbudowanych korytarzy transportowych oraz intermodalność stały się najważniejszymi kryteriami wyboru lokalizacji pod nowy magazyn – mówi cytowany w komunikacie Jakub Kurek, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i magazynowych w firmie doradczej Newmark Polska. - W dobie nearshoringu i friendshoringu duży potencjał wzrostu mają rynki ze sporymi bankami gruntów inwestycyjnych, takie jak Niemcy, Polska czy Francja – zaznacza.
Deweloperzy magazynowi szukają terenów pod kolejne inwestycje. Trafiają się okazje. Koszty wynajmu hal się stabilizują.
Deweloperzy wchodzą na poprzemysłowe tereny. Na gruntach brownfield często powstają spektakularne inwestycje.
5,8 mld euro to wartość inwestycji na polskim rynku nieruchomości w 2022 r. Jedna trzecia inwestorów pochodziła z USA – podaje EY w nowym raporcie.
Budowę nowego obiektu - City Park Gdańsk Airport – rozpoczyna spółka 7R. Trzy hale zaoferują ok. 40,5 tys. metrów.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Prawie 370 mln zł sięgają w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) niezapłacone zaległości finansowe gapowiczów, którzy jeździli komunikacją miejską bez biletu.
W ostatnim czasie wydarzyło się kilka wypadków samolotowych. Czy w związku z tym można uznać, że znajdujemy się w czasie, w którym działa tzw. prawo serii mówiące o tym, że w pewnych momentach katastrofy dzieją się częściej. Zapytaliśmy o to eksperta.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Ruch pasażerski na polskich lotniskach wzrósł w zeszłym roku o 15,6 procent i osiągnął liczbę 59,5 miliona podróżnych. Trzy największe lotniska to Lotnisko Chopina (21 mln), Kraków (11 mln) i Gdańsk (6,7 mln).
Produkcja w Bełchatowie ruszy wolniej niż zakładał inwestor, powodem jest słaby popyt i wojna cenowa producentów naczep i zabudów.
W krakowskiej komunikacji miejskiej pojawiły się nowe urządzenia do sprzedaży biletów krótkookresowych. E-biletomaty nie drukują biletów, tylko automatycznie je kasują i w bezpieczny sposób przypisują do środka płatniczego pasażera.
Nadchodzi koniec zasady de minimis w imporcie i będzie to rewolucja w e handlu i logistyce. Małe paczki także będą clone.
Nie zawsze i nie wszędzie na wakacje trzeba lecieć samolotem. Niemieckie biuro podróży specjalizujące się w wycieczkach z przejazdem pociągami, Ameropa, twierdzi, że klienci coraz chętniej wybierają podróż koleją. Touroperator zanotował wzrost sprzedaży pakietów dynamicznych o 140 procent, rok do roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas