Aktualizacja: 21.02.2025 19:30 Publikacja: 14.04.2023 12:43
Foto: materiały prasowe
Jeroen van der Toolen złożył rezygnację z funkcji prezesa i dyrektora zarządzającego Ghelamco w Polsce. Fotel szefa biurowego dewelopera przejął Paul Gheysens, założyciel i właściciel Grupy Ghelamco (działa ona także w Belgii, Wielkiej Brytanii i na Cyprze). Do zarządu powołano też
Dyrektorem zarządzającym został Jarosław Zagórski, dotychczas dyrektor ds. handlowych i rozwoju. Będzie odpowiedzialny za strategię biznesową i całokształt działań operacyjnych Ghelamco w Polsce.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
The Shire – Beyond Coworking, operator elastycznych biur, zajął 3,2 tys. mkw. powierzchni w kompleksie Wilanów Office Park.
Firma Promatic podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni w biurowcu Wola Center w Warszawie.
Deweloperzy biurowi są ostrożni. Nie budują wielu obiektów, co może skutkować tzw. luką podażową. W cenie są nowoczesne, ekologiczne powierzchnie. Firmy będą konkurować o najlepsze biura, co podbije koszty ich wynajmu.
W budynkach Varso Place w sercu Warszawy Alior Bank wynajmie 8,3 tys. mkw. biur. Do przeprowadzki szykuje się też krakowska siedziba banku.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
Rozbudowę kompleksu City Park Wrocław kończy Ideal Idea. Nieruchomość zostanie oddana do użytku w tym roku.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce. na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Luka podażowa, wzrost czynszów, wzrost popytu na elastyczne siedziby do pracy. Tak według ekspertów Savillsa będzie wyglądał stołeczny rynek biur w 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas