Aktualizacja: 22.02.2025 21:55 Publikacja: 06.04.2023 21:01
Foto: mat. pras.
Andrzej Oślizło jest prezesem Develii, dewelopera mieszkaniowego notowanego na warszawskiej giełdzie, od grudnia 2020 r. Był prezesem i członkiem zarządu spółek z branż: ICT, TSL, lotniczej, finansów i bankowości (m.in. Schenker, LOT, Aviva czy Expander Advisors). Na koncie ma też współpracę z funduszami private equity. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Pracuję w nieruchomościach, bo...
Program „Bezpieczny kredyt” może się przyczynić do powrotu boomu na mieszkania w miejscowościach położonych wokół aglomeracji – ocenia Marek Wielgo, ekspert portali GetHome.pl i RynekPierwotny.pl.
Widać wyraźnie oznaki wzrostu popytu, pytanie – kluczowe dla cen – czy za tym nadąży podaż.
Po fatalnym styczniu statystyki pokazują lepszy luty, ale rynek jest dalej w marazmie.
Uwaga skupi się na popycie i czynszach – mówi Jan Gąsiorowski, associate w warszawskim biurze Wolf Theiss.
W tym roku deweloper liczy na ustabilizowanie sprzedaży mieszkań, względnie lekką już korektę.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas