19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 12:53 Publikacja: 28.12.2022 14:22
Foto: Mat.prasowe
Pandemia, wysoka inflacja, rosnące ceny materiałów i wykonawstwa, a w konsekwencji - wzrost wyjściowych stawek najmu – z tym wszystkim w 2022 roku mierzył się rynek magazynowy i logistyczny. - Pomimo trudności rynek ten ma stabilne fundamenty. Dynamicznie się więc rozwijał. Punktem zwrotnym dla sektora okazała się agresja Rosji na Ukrainę. Pierwsze tygodnie wojny wpłynęły na zmianę postrzegania całego rynku – wskazują eksperci firmy doradczej Axi Immo. – Przez cały 2022 rok najemcy i deweloperzy poszukiwali sposobów na optymalizację kosztów energii.
Firma kosmetyczna Beliso w Logistics Point Raszyn wynajęła 3,5 tys. mkw. magazynów. Podwarszawskie centrum logistyczne jest już w całości skomercjalizowane.
W pierwszych trzech kwartałach mijającego roku oddano do użytku więcej powierzchni logistyczno-przemysłowej niż w jakimkolwiek pełnym roku w historii rynku – podaje Colliers.
7R Park Goleniów II od firmy 7R kupuje Macquarie Asset Management. Magazyn niedaleko Szczecina oferuje 62,5 tys. mkw. powierzchni logistycznej i 3,1 tys. mkw. biur.
Umowę kredytową z bankiem Pekao podpisała spółka joint venture utworzona przez Partners Group i Peakside Capital Advisors. Pieniądze będą przeznaczone na zakup nieruchomości i budowę parku City Point Targówek.
Wybudowane w zielonych nowoczesnych technologiach hale wolniej się starzeją. Firmy wynajmują od razu po kilkadziesiąt tysięcy metrów.
W Niemczech najwięcej upadłości w transporcie, ale trzeci kwartał przyniósł ożywienie w napływie zamówień na nowy tabor.
Polskie firmy z apetytem na międzynarodowy rozwój na rynku zarządzania czasem pracy maszynistów i działalnością kolejowych przewoźników.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Dopłaty nie zelektryfikują transportu ciężkiego, zrujnują za to ceny na rynku wtórnym i pozostaną kosztownym eksperymentem, co widać po rynku aut osobowych.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
Zarząd Kanału Panamskiego niezrażony pogróżkami Donalda Trumpa zlecił konsorcjum firm i placówek naukowych z Francji i Belgii sporządzenie kompleksowego opracowania studium opłacalności modernizacji śluz tego szlaku wodnego. Nie podano tylko wartości tego zlecenia.
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Nowe zalecenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), by omijać przestrzeń powietrzną zachodniej Rosji, ma za zadanie uderzyć w gospodarkę – uważa Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas