Aktualizacja: 24.11.2024 23:19 Publikacja: 28.11.2022 11:19
Foto: Mat. prasowe
Oddanie do użytku pierwszego etapu Eco City Katowice deweloper zapowiada na przełom 2023 i 2024 roku. - W budynkach kończy się montaż szklanej elewacji z powłoką z jonów srebra, która zapewni odpowiedni dostęp naturalnego światła – opisują przedstawiciele GPP. – Zastosujemy też najnowocześniejsze energooszczędne rozwiązania technologiczne, co przynosi duże oszczędności.
To m.in. panele fotowoltaiczne, energooszczędne windy, pompy ciepła, systemy budynkowe BMS, stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Będzie też myjnia parowa dla samochodów. - W przypadku zakłóceń w dostawach energii elektrycznej zapewnimy każdemu z budynków dostęp do trzech niezależnych od siebie źródeł zasilania w energię – zapowiada Janusz Mitręga, wiceprezes spółki GPP.
Warszawski biurowiec dostał certyfikat BREEAM In-Use w najnowszym standardzie oceny International Commercial V6 na poziomie Outstanding.
Deweloper zasili swoje budynki czystą energią elektryczną.
Do oferty trafiły kolejne lokale inwestycyjne przy ul. Wiktoryn w Warszawie. Można w nich urządzić biuro.
Ośmiopiętrowy budynek przy ul. Wadowickiej zaoferuje najemcom ponad 24 tys. mkw. biur. Kreo zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
15-kondygnacyjny budynek przy metrze Wilanowska w Warszawie oferuje 32 tys. mkw. powierzchni.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas