19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 16:57 Publikacja: 27.10.2022 21:36
Foto: Mat.prasowe
Zeitgeist to jeden z graczy, którzy najwcześniej pojawili się w Polsce z zamiarem budowy rynku PRS – zarówno mieszkań na wynajem, jak i prywatnych akademików. Jak obecnie wygląda portfel i jakie macie plany rozwoju?
Firma powstała w 2014 r. w Czechach, jest obecna także w Polsce, Niemczech i we Włoszech, łącznie zarządza aktywami o wartości 800 mln euro. Z tego ponad 300 mln euro przypada na Polskę, gdzie rozwijamy się od 2016 r. Nazwałbym Zeitgeist asset managerem ze zdolnościami deweloperskimi. Nie boimy się realizować własnych projektów – to głównie rewitalizacje istniejących budynków, często historycznych, podlegających konserwatorowi zabytków. Ale w takich budynkach, dobrze zlokalizowanych, widzimy wartość dodaną w długim terminie. Oczywiście współpracujemy też z zewnętrznymi deweloperami mieszkaniowymi.
Fundusze nie chcą słyszeć o indeksowaniu cen w umowach z deweloperami i planują testowanie czynszów w euro.
Spółka zbuduje dla funduszu około 400 mieszkań w Warszawie.
Deweloperzy z rynku kapitałowego w III kwartale sprzedali jeszcze mniej lokali niż kwartał wcześniej. To nowe realia.
Cytatem z Wergiliusza eksperci BNP Paribas Real Estate zachęcają międzynarodowy kapitał do zacumowania w Polsce.
Rynek PRS dopiero się w Polsce kształtuje, ale jest kwestią czasu, kiedy wyjdzie poza największe aglomeracje – powiedziała w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Monika Golec, szefowa sprzedaży w firmie Budnex.
Aby sprzedać mieszkanie, trzeba urealnić cenę ofertową. Jak duże przeceny akceptują sprzedający lokale analizuje portal Nieruchomosci-online.pl.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas