Aktualizacja: 19.02.2025 21:46 Publikacja: 27.10.2022 21:36
Foto: Mat.prasowe
Zeitgeist to jeden z graczy, którzy najwcześniej pojawili się w Polsce z zamiarem budowy rynku PRS – zarówno mieszkań na wynajem, jak i prywatnych akademików. Jak obecnie wygląda portfel i jakie macie plany rozwoju?
Firma powstała w 2014 r. w Czechach, jest obecna także w Polsce, Niemczech i we Włoszech, łącznie zarządza aktywami o wartości 800 mln euro. Z tego ponad 300 mln euro przypada na Polskę, gdzie rozwijamy się od 2016 r. Nazwałbym Zeitgeist asset managerem ze zdolnościami deweloperskimi. Nie boimy się realizować własnych projektów – to głównie rewitalizacje istniejących budynków, często historycznych, podlegających konserwatorowi zabytków. Ale w takich budynkach, dobrze zlokalizowanych, widzimy wartość dodaną w długim terminie. Oczywiście współpracujemy też z zewnętrznymi deweloperami mieszkaniowymi.
Fundusze nie chcą słyszeć o indeksowaniu cen w umowach z deweloperami i planują testowanie czynszów w euro.
Spółka zbuduje dla funduszu około 400 mieszkań w Warszawie.
Deweloperzy z rynku kapitałowego w III kwartale sprzedali jeszcze mniej lokali niż kwartał wcześniej. To nowe realia.
Cytatem z Wergiliusza eksperci BNP Paribas Real Estate zachęcają międzynarodowy kapitał do zacumowania w Polsce.
Rynek PRS dopiero się w Polsce kształtuje, ale jest kwestią czasu, kiedy wyjdzie poza największe aglomeracje – powiedziała w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Monika Golec, szefowa sprzedaży w firmie Budnex.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas