19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 13:39 Publikacja: 31.07.2022 12:11
CitySpace – elastyczne powierzchnie w biurowcu Rondo 1 w Warszawie
Foto: Mat.prasowe
Z raportu Flexmark sporządzonego przez Workthere wynika, że 87 proc. operatorów elastycznych powierzchni biurowych w Wielkiej Brytanii wskazuje na rentowność działalności, a 63 proc. z nich może pochwalić się ponad 15-proc. marżami. Są one o 50 proc. wyższe niż w 2021 r.
Raport prezentuje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród operatorów elastycznych biur na świecie. Odsetek podmiotów odnotowujących zyski w tej branży wzrósł w ciągu roku z 82 do 89 proc. Z danych wynika, że wskaźnik obłożenia w skali globalnej wzrósł zarówno w biurach gabinetowych, jak i we współdzielonych powierzchniach. Wynosi on 81 i 69 proc. – Wskaźniki te są zbliżone do tych notowanych przed wybuchem pandemii – mówią przedstawiciele firmy doradczej Savills.
Zasoby biur na trójmiejskim rynku to już 1,01 mln mkw. Symboliczna granica została przekroczona - wskazuje Knight Frank.
W pierwszej połowie roku najemcy wynajęli w stolicy 479,4 tys. mkw. powierzchni biurowej. To o 94 proc. więcej, licząc rok do roku – podaje firma doradcza Savills.
Kolejnym najemcą budynku Lixa C na warszawskiej Woli jest firma Rise.pl. Operator biur serwisowanych zajmie ponad 3,3 tys. mkw. powierzchni.
Biura wcale nie muszą być gruntownie remontowane co kilka lat, kiedy tylko wchodzi do nich nowy najemca.
Stare centra handlowe i stare biurowce będą się mogły zamieniać w budynki mieszkalne. Rząd jest na tak. A rynek?
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Zaczyna brakować nowoczesnej powierzchni biurowej, co skłoni inwestorów do rozpoczynania kolejnych budów. Starsze biurowce będą modernizowane.
Firmy szukają umeblowanych biur z dobrymi adresami, blisko stacji metra lub przystanków komunikacji miejskiej. W cenie są także elastyczne powierzchnie. W tym roku wynajem siedziby do pracy może być droższy.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Trwa optymalizacja wykorzystywanej przez najemców powierzchni i krystalizują się proporcje pracy z domu i biura. Deweloperzy biorą się bardziej za przerabianie starych budynków niż nowe projekty.
Powrót do biur w połączeniu ze zmianą pokoleniową w firmach zwróciły uwagę na problemy z biurową etykietą.
W luksusowej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37 w Warszawie powstaną w pełni wyposażone moduły biurowe The Shire - Beyond Coworking.
Budynek biurowy u zbiegu ul. Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli jest już gotowy. Obiekt oferuje ponad 30,9 tys. mkw. powierzchni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas