19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 13:38 Publikacja: 17.07.2022 11:17
Foto: Fotorzepa/J.Dudek
Działka inwestycyjna ma powierzchnię ponad 42 tys. mkw. – Sprzedaż nieruchomości to wynik strategii grupy Real Management - czytamy w komunikacie. Spółka planuje zwiększenie skali inwestycji mieszkaniowych i logistycznych.
Cel firmy na najbliższe cztery lata to budowa 350 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 44 tys. mkw. powierzchni mieszkalnych, których budowa i sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Średnia cena ofertowa mkw. mieszkania w stołecznym Śródmieściu to ponad 38,2 tys. zł. W Wawrze – niespełna 8,5 tys.
Stare centra handlowe i stare biurowce będą się mogły zamieniać w budynki mieszkalne. Rząd jest na tak. A rynek?
Centrum handlowe w Gorzowie Wielkopolskim po raz kolejny otrzymało certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM In-Use.
Aerium sprzedało Galerię Bemowo w Warszawie firmie Futureal Investment Partners.
Galeria handlowa przy ul. Połczyńskiej w Warszawie zostanie otwarta przed świętami Bożego Narodzenia – zapowiada zarządca nieruchomości, spółka Mayland Real Estate.
W ciągu roku liczba sprzedawców na wszelkiego typu targowiskach spadła o niemal 8 tys., a największą grupę stanowili ci oferujący odzież czy obuwie. Rynek kurczy się także z powodu ekspansji dyskontów, również tych przemysłowych.
Ogólne przychody największej sieci handlowej w Polsce co prawda wzrosły do 23,6 mld euro, ale jeśli z wyników wyłączyć nowe placówki, to sprzedaż w 2024 r. była niższa w ujęciu rocznym.
Choć średnio ceny w sklepach rosną o ok. 6 proc. w skali roku, nie brakuje produktów, które podrożały o 20, 30 proc. czy nawet jeszcze więcej. Konsumenci muszą się przyzwyczaić do dużej niestabilności rynku.
Importerzy towarów muszą składać kwartalne sprawozdania o emisji gazów cieplarnianych wynikające z ich importu w danym kwartale. Kolejne taki raport trzeba złożyć 31 stycznia br., co oznacza, że zostało mało czasu na zebranie danych.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
W 2024 r. zlikwidowano 2 tys. punktów stacjonarnych, a kolejne ponad 9 tys. zostało zawieszonych. To efekt zarówno słabej koniunktury, jak i konkurencji internetu. Duże sieci jednak nadal rosną.
Detalista odzieżowy otworzy w najbliższych latach trzy nowe sklepy w Lublinie, Białymstoku i Warszawie. Dzięki temu zwiększy łączną liczbę obiektów w kraju do 10.
Branża mięsna podsumowała 2024 r. Nie było lekko. Producenci uginali się pod rosnącymi kosztami pracy, niestabilnością cen i kosztów energii. Mimo zawirowań rynkowych i trudnej sytuacji geopolitycznej polska branża mięsna trzyma się jednak mocno.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas