Aktualizacja: 05.11.2024 22:11 Publikacja: 30.05.2022 12:01
Foto: Mat. prasowe
Galeria NoVa Park została otwarta w 2012 roku. Obiekt od dziewięciu lat poddaje się ocenie zgodności z kryteriami BREEAM In-Use. Obiekt po raz kolejny uzyskał ocenę „Excellent" w kategorii „Asset Performance" i „Very Good" w kategorii „Building Management". Eksperci wysoko ocenili m.in. wpływ nieruchomości na zdrowie i samopoczucie odwiedzających, przyznając centrum niemal 80 proc. pkt. Najwyżej, bo na 100 proc., oceniono ekologiczną gospodarkę odpadami.
NoVa Park stawia na zielone tereny. Stanowią one 17 proc. całej powierzchni nieruchomości. Na terenie centrum jest oczko wodne i dwa hotele dla owadów.
Sawa, niższa część warszawskiego kompleksu biurowo-usługowego Polskiego Holdingu Nieruchomości, uzyskała końcowy certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding z wynikiem 94,1 proc.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wieżowiec Generation Park Y na warszawskiej Woli dostał ekocertyfikat.
Międzynarodowy certyfikat WELL Health-Safety Rating przyznano budynkom Malta Office Park w Poznaniu, O3 Business Campus w Krakowie i Symetris Business Park w Łodzi.
Biurowiec Sky Office Center przy ul. Rzymowskiego w Warszawie po raz kolejny uzyskał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Gdańska inwestycja firmy Allcon zdobyła certyfikat BREEAM Interim na poziomie powyżej 60 proc. z wynikiem bardzo dobrym.
Michelin zamyka dwie fabryki we Francji z powodu konkurencji azjatyckich producentów opon i spadku sprzedaży w Europie. Sieć Auchan zwolni prawie 2,4 tys. pracowników, bo przegrywa z konkurencją.
W trzecim kwartale ruch klientów wzrósł tylko w sklepach osiedlowych i nieznacznie w hipermarketach. Za to spadł nawet w najsilniejszym sektorze czyli w dyskontach. Polacy nadal ostrożnie podchodzą do zakupów, również żywności.
Sieć sceptycznie podchodzi do projektu Lewicy, by 24 grudnia był dniem wolnym od pracy. Firma jest zadowolona ze swoich wyników i zapowiada dalszy błyskawiczny rozwój sieci sklepów.
Rosyjskie koncerny naftowe doświadczają coraz większych trudności w remontach rafinerii wyposażonych w urządzenia i technologie z importu. Trzy rafinerie, w tym jedna z największych, należąca do Łukoilu, przedłużyły postoje remontowe aż do grudnia.
Odmowa przez banki zagraniczne obsługi transakcji rosyjskiego importu i eksportu wymusiła na Rosji pierwsze umowy barterowe. Transakcje takie to mniej wpływów do budżetu Kremla, ale władza się na nie godzi ze strachu przed rosnącym niezadowoleniem konsumentów.
Jedynie co czwarty rodak uważa, że gospodarka wykazuje oznaki recesji. To zdecydowanie najlepszy wynik spośród innych państw, takich jak USA czy większości dużych europejskich krajów. Nie oznacza to, że Polacy patrzą na gospodarkę w różowych okularach.
Tajwan jest kolejnym krajem, który zakazał dostawy obrabiarek do Rosji. Tajwańskie ultranowoczesne obrabiarki numeryczne, były wykorzystywane przez Kremla m.in. do produkcji zbrojeniowej. Teraz każda tajwańska firma musi wykazać końcowego odbiorcę takich maszyn. Eliminuje to eksport do Rosji przez kraje trzecie.
W tym roku w listopadzie wypadają aż dwa długie weekendy. Pierwszy z nich trwa od piątku 1 listopada do niedzieli 3 listopada. Zrobienie większych zakupów w tym czasie będzie możliwe tylko jednego dnia. Czy w sobotę 2 listopada sklepy będą otwarte?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas