Aktualizacja: 21.02.2025 11:07 Publikacja: 04.06.2022 13:41
Foto: fotorzepa
Przy ul. Kolejowej 19 w Warszawie Polski Holding Nieruchomości (PHN) planuje cztery budynki o łącznej powierzchni użytkowej 7,2 tys. mkw. Znajdzie się w nich 148 mieszkań. Powstaną też lokale usługowe i garaż podziemny.
Zakończenie budowy PHN zapowiada na koniec przyszłego roku.
Banki nie palą się do przygotowania oferty kredytów z gwarantowanym wkładem. Takie finansowanie może być droższe.
Grupa PHN rozpoczyna budowę swojego pierwszego osiedla we Wrocławiu. Sprzedaż lokali rozpocznie się w tym miesiącu.
Dziesięć, a nawet 20 lat powstają dzielone na etapy inwestycje. Często są to samodzielne dzielnice z usługami, handlem, gastronomią i rekreacją.
W niespełna siedem lat w warszawskim Ursusie deweloper wybudował ponad 1,5 tys. mieszkań.
Na rynku nieruchomości zameldował się Sindbad. Spółka zależna firmy transportowej buduje mieszkania w Opolu. Wchodzi też do magazynów. Osiedla i biura wznoszą także spółki wywodzące się z branży odzieżowej czy mięsnej.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas