Aktualizacja: 21.02.2025 03:23 Publikacja: 14.12.2021 15:02
Foto: mat. prasowe
Głównym operatorem spożywczym Nowego Fortu Wola będzie Kaufland, który wynajął ponad 3 tys. mkw. Kolejne 1185 mkw. na dwóch poziomach galerii zajmie Zdrofit – sieć siłowni i klubów fitness. Mayland poszerza teraz grono najemców o punkty usługowe. Firma podpisała umowy z kolejnymi najemcami. Są wśród nich: salon optyczny, jubiler, biura podróży, kwiaciarnia, kantor. Będzie też szewc i punkt dorabiania kluczy.
– Naszym celem zmiana centrum handlowego I generacji w Nowy Fort Wola – wygodne miejsce codziennych zakupów - mówi Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji i członek zarządu Mayland Real Estate, dewelopera będącego właścicielem obiektu.
W budowie jest ok. 190 tys. mkw. takiej powierzchni. Deweloperzy szykują kolejne inwestycje. Bo klienci lubią parki.
Grupa Chariot, platforma inwestycyjna zarządzana przez Griffin Real Estate, sprzedała obiekt w imieniu konsorcjum inwestycyjnego.
Klient chce dziś mieć towar jak najszybciej. W błyskawicznym dostarczaniu produktów pod drzwi mają pomóc tzw. ciemne sklepy, czyli nieduże magazyny.
Mieszkania, biura, rozrywka. To wszystko wejdzie na teren części centrów handlowych. Bez zmian grozi im upadek.
Plany zagospodarowania trzeba zmieniać, bo zmienia się świat – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Podaż nowych ofert najmu mieszkań hamuje, ale najemcy raczej nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Czynsze się stabilizują, w części miast są też korekty. Część wynajmowanych dotąd nieruchomości trafia na rynek sprzedaży.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas