Aktualizacja: 21.02.2025 11:53 Publikacja: 09.12.2021 13:08
Foto: Mat.prasowe
Punkt powstaje tuż przy galeriach handlowych (Bałtyckiej i Metropolia), nieopodal dworca, przystanków autobusowych i tramwajowych. Sześciokondygnacyjny biurowiec (plus jedna kondygnacja podziemna) zaoferuje ponad 12,7 tys. mkw. powierzchni GLA. Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED v4. – Spełni najwyższe standardy środowiskowe związane m.in. z energooszczędnością czy niskim zużyciem wody pitnej, obniżając przy tym koszty eksploatacyjne – podkreślają przedstawiciele dewelopera, spółki Torus. Punkt będzie również certyfikowanym „Obiektem bez barier”, przystosowanym do swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych. Biurowiec zostanie wybudowany z ekologicznych materiałów. - Stawiamy na technologiczne innowacje – np. system central wentylacyjnych, który zapobiega rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju patogenów takich jak bakterie czy wirusy - tłumaczy deweloper.
Zasoby biur w Polsce na koniec listopada to 13,36 mln mkw. – podaje platforma REDD Real Estate Digital Data. W budowie było 1,25 mln mkw.
Wybudowany przez spółkę Skanska biurowiec dostał certyfikat LEED Core&Shell na poziomie Platinum. To międzynarodowy system oceny budynków.
Najnowszy projekt biurowy firmy Ghelamco zwyciężył w kategorii Office Development w konkursie European Property Awards 2021-2022 i awansował do International Property Awards.
Mieszkania przy ul. Rembielińskiego w Łodzi buduje Liberty Investments. Generalnym wykonawcą jest stołeczna spółka Totalbud.
Aż 75 proc. polskich pracowników biurowych uważa, że pracodawca powinien zagwarantować im wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego w miejscu pracy.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas