Panattoni już na węgierskim rynku

Deweloper otwiera biuro na Węgrzech. Będzie nim kierował László Kemenes.

Aktualizacja: 07.05.2021 13:31 Publikacja: 07.05.2021 13:07

Panattoni już na węgierskim rynku

Foto: materiały prasowe

Firma Panattoni jest już obecna w USA, Kandzie i na największych i najważniejszych rynkach magazynowo-przemysłowych Europy takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Czechy, Polska i Hiszpania.

W maju tego roku deweloper otwiera pierwsze biuro na Węgrzech. Ma tu przygotowane dwie inwestycje. 

- Nasi klienci to firmy działające na wielu europejskich rynkach. Wszędzie chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki – tłumaczy powody ekspansji Robert Dobrzycki z Panattoni, zwracając uwagę na atuty Węgier.

- Podobnie jak w innych krajach regionu pandemia w niewielkim stopniu wpłynęła na węgierski sektor nieruchomości magazynowo-przemysłowych. Kraj korzysta na nowych trendach, które miniony rok mocno podbił, w tym wzroście e-commerce – mówi Robert Dobrzycki. - Może również stać się beneficjentem dążeń do poszukiwania alternatywnych dla krajów azjatyckich lokalizacji magazynów i zakładów produkcyjnych. Na Węgrzech ulokowało się wiele firm motoryzacyjnych.

Na czele węgierskiej filii Panattoni stanie László Kemenes. Będzie odpowiadał za rozwój projektów spekulacyjnych inwestycji typu big-box, począwszy od nabycia gruntu, przygotowania inwestycji, po jej komercjalizację i przekazanie najemcom.

László Kemenes ma ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie, wynajmie i sprzedaży nieruchomości w regionie. Trzynaście lat (2006-2019) pracował jako country manager w Prologis na Węgrzech. Zajmował się także rynkiem rumuńskim.

- Budapeszteński rynek powierzchni przemysłowych i logistycznych rozwija się dynamicznie przy rekordowo wysokim popycie i niewystarczającej podaży nowoczesnej powierzchni. Na koniec trzeciego kwartału ub. r. zasoby powierzchni logistycznych sięgnęły 2,35 mln mkw. przy czym w III kwartale 2020 nie przekazano żadnych nowych budynków magazynowych – podaje Panattoni w komunikacie. - Całkowity popyt sięgnął 176,9 tys. mkw. i był o 30 proc. większy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Rekordowy względem ubiegłych lat był także całkowity popyt w okresie styczeń-wrzesień, sięgający 460 tys. mkw. Na koniec października w budowie było ok. 183 tys. mkw. powierzchni.

Nieruchomości
Rynek mieszkań zasypany ofertami. Sprzedający muszą poskromić apetyt
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Nieruchomości
Magazynowy deweloper 7R ma 150 mln zł z zielonych obligacji
Nieruchomości
Olivia rusza z inwestycją w mieszkania premium na wynajem
Nieruchomości
Tak deweloperzy wyceniali mieszkania w styczniu
Nieruchomości
Rynek pierwotny. Klientów trochę więcej, ale ceny mieszkań są stabilne