Aktualizacja: 27.04.2015 08:18 Publikacja: 26.04.2015 22:12
Nowi gracze - "ABC" i "Od A do Z" nie odbiorą czytelników już istniejącym , a to czy pozyskają reklamodawców, stoi pod znakiem zapytania.
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek
Na i tak mocno już nasyconym – po starcie „Do Rzeczy" i „W Sieci" – rynku tygodników społeczno-politycznych w ubiegłym tygodniu pojawiły się kolejne dwa: „ABC. Tygodnik Bezkompromisowy Aktualny Ciekawy" Grupy Fratria oraz podobny do niego tygodnik „Od A do Z" wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska (wydaje m.in. „Fakt" i „Forbesa").
– Obydwa pisma bardzo mocno przypominają niemiecki „Bild am Sonntag" – uważa Marek Miller, szef należącego do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy portalu branżowego Prasa.info. Podobnie ocenia Krzysztof Kulesz, zastępca dyrektora działu sprzedaży w domu mediowym ZenithOptimedia Group. – Pisma łudząco przypominają „Fakt". Mają dotrzeć do prawicowego elektoratu. Do czytelnika, który uważa, że większość istniejących na rynku tytułów jest stronnicza, że promują one rząd i niechlubne postawy Polaków i że wszystko to „wina Tuska". Tabloidowy charakter ma ułatwić przyswojenie treści, wywołać zamierzone przez wydawcę reakcje czytelnika.
120 kilometrów na prądzie? To możliwe i to, mimo że Skoda Kodiaq samochodem elektrycznym, czyli EV nie jest. To hybryda, czyli HEV, ale plug-in, czyli PHEV. Jak się w tym wszystkim połapać? Czym PHEV różni się od HEV i jakie daje to korzyści, na co dzień?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Były prezydent Donald Trump złożył w czwartek pozew przeciwko CBS Broadcasting Inc. i CBS Interactive Inc., domagając się 10 mld dolarów odszkodowania za wywiad, który program „60 Minutes” przeprowadził z wiceprezydent Kamalą Harris. Pozew został określony przez prawników zajmujących się pierwszą poprawką do Konstytucji Stanów Zjednoczonych jako „bezzasadny i niebezpieczny”.
Bez wsparcia mediów przyszłe wybory będą moderowane przez algorytmy mediów społecznościowych – alarmują szefowie polskich redakcji.
Mikołaj Fidziński, dziennikarz redakcji gospodarczo-biznesowej „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Podmiot zależny od Gremi Media S.A., wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” przejmuje od Południowej Oficyny Wydawniczej magazyn „Wieści Rolnicze” wraz z portalem wiescirolnicze.pl. To ogólnopolski bezpłatny miesięcznik wydawany w nakładzie 40 tys. egzemplarzy, a w internecie odwiedzany przez 350 tys. czytelników miesięcznie.
Doktryna nuklearna Iranu może się zmienić, jeśli naród stanie w obliczu egzystencjalnego zagrożenia – powiedział Kamal Charrazi, doradca najwyższego duchowo-politycznego przywódcy Iranu Alego Chameneia.
Od początku mówiłem, że każdy ma prawo demonstrować, jeśli przestrzega prawa. Sprzeciwiałem się temu, by narodowcy mieli monopol na ten dzień (...) Jeżeli mamy jeden marsz, to nie mam powodu, żeby odmówić, żyjemy w wolnym kraju. Nie będzie żadnych preferencji dla narodowców, ale my będziemy się bardzo szczegółowo temu przyglądać - powiedział prezydent Rafał Trzaskowski, mówiąc o wydaniu zgody na przejście Marszu Niepodległości ulicami stolicy.
Rosja przez lata prowadziła kampanię szpiegowską i hakerską wymierzoną w rząd i rozmaite przedsiębiorstwa w Gruzji. W latach 2017-2020 zhakowano niemal wszystkie agencje rządowe oraz największe firmy w kraju – podaje agencja Bloomberga.
Dziennikarzem Roku 2023 w ramach 10. edycji Konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”, został Bartłomiej Sawicki, dziennikarz „Rzeczpospolitej”. W poprzednim roku także został wyróżniony tą nagrodą.
Do naszego konkursu zapraszamy wszystkich inwestorów - nie tylko tych zaawansowanych, ale też początkujących, w tym studentów. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Rejestracja potrwa do 22 listopada.
Chciałbym, aby „Rzeczpospolita” pod moim kierownictwem była punktem odniesienia zarówno dla wszystkich stron sporu, jak i tych, którzy się w nim nie potrafią odnaleźć. I by czytelnik czuł się tutaj „u siebie” bez względu na to, jakie ma sympatie, na kogo głosuje, czy może właśnie jest już konfliktem zmęczony.
Ludziom, którzy coś publikują w sieci, zależy na zasięgach, na tym, aby wiadomość, post, zdjęcie dotarły do jak największej rzeszy odbiorców. Ale to nie oznacza zupełnej dowolności w dalszym publikowaniu tych treści przez innych internautów – mówi mec. Joanna Gwiazdowska.
Działania Adama Bodnara wyglądają na próbę wyjścia z patowej sytuacji po ośmiu latach zmian, które wprowadzał PiS, kiedy to politycy decydowali, jakie śledztwa prowadzić, a jakie porzucić.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas