Portal Axios przypomina, że zwolnienia następują w momencie, gdy wielu dziennikarzy zdecydowało się odejść z redakcji oraz obaw związanych z oczekiwanymi zmianami w kierownictwie i strukturze dziennika.
„The Washington Post” to największa i najstarsza gazeta codzienna w Waszyngtonie, a także czwarta w USA pod względem nakładu. Od 2013 roku jej właścicielem jest miliarder, założyciel Amazona – Jeff Bezos. Gazeta zdobyła światowy rozgłos dzięki ujawnieniu afery Watergate w latach 70. XX wieku, a jej dziennikarze zdobyli łącznie 76 nagród Pulitzera.
The Post: cięcia stanowisk mają usprawnić pracę
Przedstawiciele dziennika zapewniają, że cięcia mają na celu usprawnienie pracy „The Post”, aby skupić się na nowej strategii pod przewodnictwem nowego prezesa i wydawcy Willa Lewisa, który pracuje w dzienniku od roku. Rzecznik poinformował w oświadczeniu, że „Post” „kontynuuje transformację, aby sprostać potrzebom branży, budować bardziej zrównoważoną przyszłość i docierać do odbiorców tam, gdzie są. Zmiany w naszych funkcjach biznesowych służą naszemu większemu celowi, jakim jest najlepsze przygotowanie „Post” na przyszłość".
Czytaj więcej
Właściciel dziennika „Washington Post” bronił w poniedziałek decyzji w sprawie braku poparcia gazety dla któregoś z kandydatów w wyborach prezydenckich USA.
Tymczasem portal przypomina, że waszyngtoński dziennik szykuje się na drugą kadencję Donalda Trumpa w cieniu rosnącego niepokoju w redakcji. Od poniedziałku media informują, że z pracy w dzienniku rezygnują kolejni dziennikarze i reporterzy polityczni.