Aktualizacja: 07.02.2015 14:32 Publikacja: 07.02.2015 14:12
Rozdanie nagród Grammy w zeszłym roku
Foto: Fotorzepa/ Marek Dusza
Ceremonia przebiegać będzie tradycyjnie w dwóch salach. Najpierw w Nokia Theater, gdzie wręczanych jest około 70 statuetek. Najważniejsze i najpopularniejsze kategorie mają zaś specjalną galę w ogromnej hali Staples Center po drugiej stronie ulicy Chick Hearn Court. Ta ceremonia wzbogacona przez efektowne występy sław transmitowana jest przez płatne kanały telewizji.
Gwiazdy zaczynają wchodzić na czerwony dywan prowadzący do Nokia Theater już w południe. Obie uroczystości są okazją do spotkań i rozmów artystów. Nadzieje i oczekiwania bywają wielkie, bo już sam nominacja jest zaszczytem, a przyznana statuetka to katapulta w karierze mniej dotąd znanych artystów. Najwięcej nominacji w historii nagród otrzymał producent, aranżer Quincy Jones - 79. Rekord jednego rozdania dzierży Michael Jackson - 12 statuetek za album „Thriller". Najwięcej nominacji i żadnej Grammy otrzymali w karierze: Brian McKnight i Snoop Dogg - po 16. Największą liczbę nagród zdobył dyrygent Sir Georg Solti - 31. Tuż za nim są: Quincy Jones, Alison Krauss, Pierre Boulez i Vladimir Horowitz. Wśród zespołów liderem jest U2 z 22 statuetkami. Prym w kategoriach przeznaczonych dla inżynierów dźwięku wiedzie Al Schmitt - 23 nagrody. Jest bezkonkurencyjny, to on ukształtował brzmienie albumów m.in. Diany Krall. Najstarszym artystą, któremu wręczono statuetkę był bluesman Pinetop Perkins, miał 97 lat. Co ciekawe, Grammy nigdy nie otrzymała nominowana trzynaście razy Björk.
Ta unikalna galeria powstała w odnowionych podziemiach starego gmachu muzeum. Prezentuje zbiory i pozwala poznać kulisy pracy muzealników.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
W muzyczno-teatralnej „Pasji według św. Marka” Pawła Mykietyna w roli Poncjusza Piłata wystąpi Magdalena Cielecka. Inscenizowany koncert odbędzie się 21 listopada w Warszawie.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dziś w warszawskiej Zachęcie Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a zarazem komisarz Pawilonu Polskiego w Wenecji, wręczyła nominacje zespołowi, który zwyciężył w konkursie na projekt przyszłorocznej wystawy.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Po ogłoszeniu wyników Spotify za trzeci kwartał 2024 r. akcje streamingowego giganta poszybowały do blisko 480 dolarów, a współzałożyciele platformy w ostatnim czasie zarobili na sprzedaży akcji ponad 800 mln dolarów.
Charles Dumont komponował dla wielu artystów, ale w pamięci pozostanie jako autor piosenki „Non, je ne regrette rien” („Nie, nie żałuję niczego”) nierozerwalnie związanej z największą francuską gwiazdą Edith Piaf.
„Substancja” daje do myślenia, jak każda okrutna baśń.
Na scenie bywa zalotna, kusząca albo zimna. Zakochana albo mściwa. Elīna Garanča, jedna z największych artystek XXI wieku, wystąpi w piątek 15 listopada w Operze Narodowej podczas Festiwalu Eufonie.
Ariana Grande i Cynthia Erivo spotkały się, aby porozmawiać o wspólnym doświadczeniu, jakie przyniosła im praca nad filmem "Wicked". Wcieliły się w nim w główne role - Galindy i Elphaby.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas