RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 27.01.2016 16:07 Publikacja: 27.01.2016 15:55
Zdjęcie Roku, 20 lutego 2014 r. przeszedł do historii pod nazwą Czarny Czwartek. W tym dniu doszło w Kijowie do największych walk między demonstrantami a ukraińskimi siłami bezpieczeństwa. W starciach z Berkutem zginęło ok. 70 osób m.in. od postrzałów snajperskich. Wyczerpani walkami demonstranci odpoczywają pod barykadą na ul. Instytuckiej. Kijów (Ukraina), 20 lutego 2014 r.
Foto: Agata Grzybowska, Gazeta Wyborcza/BZ WBK Press Foto
Nagroda Rzeczpospolitej, Ukraina swoją drogę do demokracji znaczy krwią jej zwolenników. Tłum na Majdanie Niepodległości w Kijowie nieomal linczuje snajpera pojmanego przez obronę Majdanu. Kijów (Ukraina), 22 lutego 2014 r.
Foto: Simona Supino, Super Express/BZ WBK Press Foto
196 zdjęć z różnych części świata, autorstwa 32 najlepszych polskich fotoreporterów, gwarantują prawdziwą ucztę dla miłośników fotografii dokumentalnej. Nagrodzone w ubiegłym roku zdjęcia to unikatowy przekrój różnorodnych obrazów z Polski i świata. Pokazują one dramatyczne walki na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, strajki górników na Śląsku, radość po strzeleniu przez Sebastiana Milę drugiej bramki w meczu z Niemcami, konie w ogniu podczas rytuału Luminarias w Hiszpanii, Warszawę widzianą z wnętrz budynków przez pryzmat reklam wielkoformatowych.
Najdrożej sprzedanym dziełem w domach aukcyjnych w 2024 było „Zatopione miasto” Andrzeja Wróblewskiego. W Desie Unicum kupiono je za 6 480 000 zł
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Na wystawach w 2024 roku pełnię głosu odzyskała sztuka współczesna. A w muzeach i galeriach ruszyło wielkie wietrzenie dyrektorskich gabinetów.
Ministerstwo Kultury od początku tego roku współprowadzi Muzeum Powstania Warszawskiego. Deklaruje przekazanie pieniędzy na rozbudowę placówki.
Fani na całym świecie mogą już oglądać na platformie Netflix drugi sezon serialu „Squid Game”. W jednym z odcinków bohaterowie mierzą się z popularną koreańską grą gonggi. Okazuje się, że w jej polską wersję grali już nasi rodzice i dziadkowie.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie to projekt gigantyczny i odważny, bo porywa się na całościową ocenę współczesności po 1989 roku, choć to wciąż trwający proces.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Branża luksusowa to nie tylko moda, zegarki czy design. To także technologia, co pokazuje ewolucja jednej z najstarszych europejskich marek w tej dziedzinie.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Siemaszko miał szczęście do Warszawy, a Warszawa do niego. Portretował ją pięknie.
Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Polski fotograf Daniel Koszela został wyróżniony przez agencję kosmiczną NASA za zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia.
Rynek fotografii kolekcjonerskiej w świecie działa od końca lat 60. XX wieku. W Polsce zaczął się rozwijać po 2000 roku. Różnice w cenach są znaczące, ale artystyczna fotografia wszędzie ma już swych wiernych kolekcjonerów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas