Wędrówkę na Górę Fuji, najwyższy wulkaniczny szczyt Japonii (3776 m n.p.m.), niemal przez cały rok okryty śniegiem, można przeżyć prawie jak podczas realnej wspinaczki, oglądając panoramiczne widoki dzięki Street View.
Święta góra została wpisana w 2013 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od wieków jest ikoną japońskiej kultury, źródłem inspiracji dla poetów haiku i twórców drzeworytów. Do artystycznych arcydzieł należą zwłaszcza wizerunki Fuji z XIX-wiecznych drzeworytów Katsushiki Hokusaja. Mozna je sobie przypomnieć na wirtualnej wystawie Google Arts&Culture, która przenosi zarazem do Muzeum Sztuki Yamatane w Tokio z bogatą kolekcją dzieł różnych epok.
Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się ponad 20 wyjątkowych miejsc i obiektów w Japonii. Wirtualnie warto odwiedzić m.in. byłą największą japońską kopalnię srebra w Iwami Ginzan, która działała przez prawie 400 lat, od XVI wieku do początku XXI. Bogactwo złóż i wysoka jakość wydobywanego tu srebra miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy Japonii oraz całej Azji południowo-wschodniej.
Kuszą też niedostępne tereny Parku Narodowego Shiretoko na Hokkaido - na najdalej wysuniętym na północ krańcu Japonii. To najbardziej odizolowany obszar na świecie. Jego nazwa wywodzi się od słowa Ainu, oznaczającego „miejsce, gdzie wyrasta ziemia”. W tym ekosystemie morskim i lądowym żyją gatunki zagrożone: ptaki morskie i wędrowne oraz ssaki, jak np. lew morski.
Wyspy Ogasawara (dawniej Bonin) - to archipelag, złożony z ponad 30 wysp, oddalonych o blisko 1000 km na południe od Tokio, który znalazł się na liście UNESCO także ze względu na bogactwo unikalnych roślin i zwierząt, jakie można tam spotkać. Miejsce to często bywa porównywane do Wysp Galapagos.
Miłośnikom zabytków polecamy odwiedzenie Kioto, dawnej stolicy cesarskiej Japonii, centrum życia kulturalnego od przeszło tysiąca lat.