Aktualizacja: 10.03.2017 08:34 Publikacja: 10.03.2017 08:24
2 zdjęcia
ZobaczFoto: materiały prasowe
Autorzy programu „Adresy jakich mało” pokazywanego w cyklu „Księga Przestrzeni” prezentują „mieszkania z wartością dodaną”, czyli opowiadają o tym, że „stare kominy, wysokie piętra i nadmorskie wydmy mogą być inspirujące dla zwykłych projektów mieszkaniowych”.
Na początek - Apartamenty Warzelnia w Poznaniu zlokalizowane na wysokiej skarpie w leśnym otoczeniu. Pretekstem do ich powstania była renowacja XIX wiecznego browaru. Wszystkie elewacje zostały pokryte ceglaną elewacją, by w ten sposób nawiązać do dawnego fabrycznego budynku. Wiele jest w budynkach przeszkleń – tradycja została połączona z nowoczesnością. Na tym wyjątkowym osiedlu stanęły zarówno szeregowce, jak wille oraz wielorodzinny dom. Choć całość jest ekskluzywna – jak mówi narrator – nie ogrodzono jej płotem. No i jak na razie - brakuje handlu i usług.
„Putin”, „Babygirl” i „Kompletnie nieznany” – analizujemy trzy gorące premiery filmowe i zastanawiamy się, czy warto wybrać się do kina.
Ponad sto wydarzeń złoży się na program Sezonu Kulturalnego Polska-Wielka Brytania 2025, który będzie trwał w obu krajach od marca do listopada.
Ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska wręczyła powołanie na stanowisko sekretarza stanu Maciejowi Wróblowi. Maciej Wróbel zastąpi Andrzeja Wyrobca, który w grudniu zrezygnował ze stanowiska.
Tytułem Kreatora Kultury w tym roku Kapituła Paszportów „Polityki” uhonorowała reżysera Marka Koterskiego. Po raz drugi przyznano Paszport Czytelników „Polityki”. Otrzymała go aktorka Sandra Drzymalska.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Pracownicy Muzeum Narodowego w Krakowie sformułowali liczne zarzuty przeciwko Andrzejowi Szczerskiemu. Obecnie pełni on obowiązki dyrektora muzeum - do czasu zakończenia konkursu, w którym bierze udział, ubiegając się o kolejną kadencję.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Porsche Design Tower w Miami (USA), wieżowiec położony blisko plaży, jak i dwa wieżowce należące do Donalda Trumpa stopniowo i ponad średnią zapadają się o kilka centymetrów na przełomie ostatnich sześciu lat.
„Architektura ambasad jest wrażliwa. W sposób szczególny budynki te są obecne w miejskiej tkance. Wizerunkowa rola budynków ambasad jest oczywista i naturalnie wpisana w ich istnienie” – mówi Marcin Sadowski, architekt i partner z pracowni JEMS, która zaprojektowała nowy budynek ambasady RP przy Unter de Linden w Berlinie, otwarty uroczyście 17 stycznia 2025 roku.
Pożary w Kalifornii zniszczyły ponad 12 tysięcy budynków – informują władze stanu. Wśród obiektów, które spłonęły doszczętnie są znane dzieła architektury. Zostały stracone bezpowrotnie.
Nowy gmach ambasady RP w Berlinie został ukończony. Jego uroczyste otwarcie nastąpi 17 stycznia 2025 roku. Monumentalny obiekt stoi przy reprezentacyjnej berlińskiej alei Unter den Linden.
Trwa dobra passa polskich architektów i architektek. Bydgoski architekt Przemek Gawęda, prowadzący pracownię Archigeum, zdobył tytuł Architekta Roku, a jeden z jego projektów — tytuł Domu Roku w prestiżowym konkursie.
Miasta przyszłości to już nie wizja pisarzy science fiction, ale rzeczywistość. Właśnie ukończono pierwszy etap budowy miasta, która ma stać się wzorem dla tego typu projektów. Stoi za nim jedna z największych firm motoryzacyjnych na świecie.
Na wystawie „Socmodernizm” w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie po raz pierwszy oglądamy tak szeroką panoramę architektury krajów środkowoeuropejskich, liczącą 400 obiektów
Rok temu otwarto Dworzec Metropolitalny w Lublinie. Projekt autorstwa biura architektonicznego Tremend zdobył szereg nagród, a przed projektantami z tej firmy stoi teraz jeszcze większe i jeszcze bardziej prestiżowe wyzwanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas