Aktualizacja: 31.01.2018 10:51 Publikacja: 30.01.2018 18:06
Foto: Stock Adobe
W 2016 roku zespół Downa był powodem tylko 37 proc. tzw. aborcji eugenicznych – wynika ze sprawozdania rządu z wykonania ustawy o planowaniu rodziny i warunkach przerywania ciąży. Takie sprawozdanie trafia do Sejmu co roku, jednak po raz pierwszy wskazano, jakie były konkretne przyczyny aborcji wykonanych z przesłanki mówiącej o upośledzeniu lub chorobie płodu.
Sprawozdanie powstało w szczególnym momencie. 10 stycznia do prac w komisji trafił obywatelski projekt zakazujący aborcji z tego powodu. Takich zabiegów jest większość. W 2016 roku przerwano w Polsce 1100 ciąż, z czego aż 1044 z uwagi na upośledzenia lub choroby płodu. Pozostałe przesłanki terminacji to zagrożenie zdrowia kobiety ciężarnej bądź ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.
„Na etapie pozyskiwania zgód niezbędnych do sfinalizowania” jest nowa umowa najmu, dotycząca konsulatu Rosji w K...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Departament Kontroli MSWiA zbadał przebieg wystąpienia, podczas którego Marcin Kierwiński sprawiał wrażenie nied...
27-28 maja w Gdańsku spotka się ponad 6 tysięcy uczestników, 150 prelegentów i setki startupów gotowych na netwo...
Konkurs Young Design przez 18 lat istnienia stał się jedną z najważniejszych platform wspierających młodych twór...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza młodych projektantów do udziału w kolejnej edycji konkursu Young Desi...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas