Aktualizacja: 22.11.2024 02:24 Publikacja: 16.10.2021 10:43
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Informacje o zakażeniach, które podało Ministerstwo Zdrowia, pochodzą z województw: lubelskiego (773), mazowieckiego (568), podlaskiego (339), małopolskiego (217), śląskiego (156), zachodniopomorskiego (155), wielkopolskiego (152), łódzkiego (151), dolnośląskiego (134), pomorskiego (129), kujawsko-pomorskiego (109), podkarpackiego (109), warmińsko-mazurskiego (85), świętokrzyskiego (50), lubuskiego (39), opolskiego (34). 36 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby.
Jak wygląda praca fotografa politycznego od kuchni? W dzisiejszym odcinku Michał Kolanko rozmawia z Łukaszem Kamińskim, fotografem, który przez lata uwieczniał polityków, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas kampanii i codziennej pracy.
Ponad połowa polskich seniorów (53% ankietowanych) czuje się młodziej niż wskazywałaby na to metryka. Prawie tyle samo z nich (45%) przyznaje, że jest niemal cały czas online. Jednocześnie seniorzy wyrazili swoje obawy co do przyszłości – w obszarach dotyczących zdrowia, finansów oraz życia społecznego. Wszystkie te informacje zebrała Fundacja SeniorApp w ramach badania „Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce” 2024. Wyniki zaprezentowano 29 października w Warszawie podczas inauguracji już IV edycji raportu pod tym samym tytułem.
1 października ruszył nabór wniosków o świadczenia z programu Aktywny rodzic, zapewniającego wsparcie rodzicom małych dzieci. Aktywny rodzic to nowy rządowy program, kierowany do wszystkich rodziców dzieci w wieku między 12 a 35 miesiącem życia, będący elementem kompleksowej reformy systemu wspierania opieki nad dziećmi do lat 3. Celem programu jest wspomożenie rodziców podejmujących zatrudnienie albo powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim oraz tych, którzy wychowując dziecko w domu, pozostają nieaktywni zawodowo.
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 31. wybrał najlepiej w Polsce zaprojektowane produkty i usługi. Jury tego niezwykle prestiżowego konkursu przyznało łącznie 19 nagród.
Może się okazać, że to superbakteria z rozwiniętą antybiotykopornością będzie potencjalnym czynnikiem X, który spowoduje, że wybuchnie następna pandemia – mówi Artur Białoszewski, epidemiolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Covid spowodował nie tylko poważne problemy w aspekcie zdrowotnym, ale też skomplikował funkcjonowanie całej gospodarki. Skutkowało to całkowitym rozregulowaniem rynku i potężnymi zmianami cen, dostępności produktów i zapotrzebowania na pracowników.
Resort zdrowia zapewnia, że zamówienie na zmodyfikowaną dawkę szczepionki przeciwko obecnej odmianie SARS-CoV-2 zostało już złożone. Będą dostępne na przełomie września i października.
Dofinansowanie z tarcz pomocowych w pandemii na ochronę miejsc pracy co do zasady było przychodem w CIT. I nie ma znaczenia, że podatnik z własnej woli nie zaliczył takiego wydatku do kosztu podatkowego.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła uruchomienie programu wsparcia dla mikro-, małych i średnich firm z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki i kultury, którzy stracili finansowo z powodu obostrzeń w czasie pandemii COVID.
Wszystkie zawiadomienia do prokuratury składane przez NIK w związku z działaniami organów państwa w czasie pandemii COVID mają zostać przejrzane – takie zalecenie wydała Prokuratura Krajowa.
Raport NIK ujawnia, że Mateusz Morawiecki i jego ministrowie podczas pandemii koronawirusa stworzyli "mechanizm korupcjogenny", zlecając spółkom skarbu państwa zakup środków ochrony od konkretnych firm i za konkretne kwoty. O raporcie NIK pisze Onet.
Biofarmaceutyczna spółka z Krakowa ma szansę pchnąć prace nad szczepionkami przeciwko chorobom zakaźnym mocno do przodu. Eksperci przekonują, że ta rodzima technologia jest unikalna w skali globalnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas