Ostrzeżenie GIS. Zakonnicy pomylili butelki w kartonikach

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące suplementu diety. W kartonowym opakowaniu zamiast butelki z suplementem, jest butelka z lekiem.

Publikacja: 13.10.2023 12:01

Ostrzeżenie GIS. Zakonnicy pomylili butelki w kartonikach

Foto: materiały prasowe

dgk

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej otrzymali w tej sprawie zgłoszenie, które następnie potwierdzili.  Wewnątrz opakowań produktu o nazwie „Balsam Jerozolimski FORTE” suplement diety 200ml z numerem partii: 220803 i informacją "najlepiej spożyć przed końcem: 08.2024", znaleźli butelki z płynem oznakowanym jako ziołowy produkt leczniczy Antinervinum.

Istnieje więc ryzyko spożycia leku zamiast suplementu diety, jeśli konsument  nie zwróci uwagi na oznakowanie butelki zamieszczonej wewnątrz kartonika, istnieje ryzyko spożycia produktu leczniczego zamiast suplementu diety.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Ochrona zdrowia
Aborcja w dziewiątym miesiącu ciąży. Izabela Leszczyna komentuje dla "Rz"
Praca, Emerytury i renty
Lawinowy wzrost L4 z powodu krztuśca. Alarmujące dane ZUS
W sądzie i w urzędzie
Lex ciągnik na wstecznym. Komornik łatwiej zajmie ruchomości?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Szef CKE: W tym roku egzamin ósmoklasisty i matura będą łatwiejsze
Sądy i trybunały
Sąd: prokuratura ma przeprowadzić śledztwo ws. Małgorzaty Manowskiej