Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W czasie ataku rakietowego na Charków, przeprowadzonego w środę wieczorem, dwie rakiety spadły na hotel w centrum miasta raniąc 11 przebywających w nim cywilów, w tym dziennikarzy z Turcji.
Zełenski był w czasie konferencji w Tallinie pytany o to dlaczego wszyscy mówią, że przerwa w walkach służyłaby tylko Rosji, skoro zmniejszenie intensywności działań wojennych i zawieszenie broni na froncie mogłoby przysłużyć się też Ukrainie, zwłaszcza w kontekście deficytów amunicji.
Wołodymyr Zełenski: Przerwa w walkach pomoże Rosji
- Jeśli chodzi o przerwę... Przerwa na polu walki na terytorium Ukrainy, nie jest przerwą w wojnie. To nie oznacza zaprzestania wojny i nie doprowadzi do politycznego dialogu z Rosją. Ta przerwa tylko pomoże Rosji. Dlaczego? Ponieważ znamy wielkość (produkcji uzbrojenia) - jak wiele produkujemy dziś. Wiemy ile dronów i pocisków artyleryjskich produkujemy codziennie. I widzimy czego im brakuje, mają wielki deficyt dronów i artylerii. Wielki deficyt. Brakuje im także pocisków — mówił prezydent Ukrainy.
Czytaj więcej
Płk Ołeksandr Sztupun, rzecznik ukraińskiego zgrupowania "Tawria" stwierdził na antenie Espreso TV, że w ostatnim czasie cały rosyjski pluton uciekł z okopów na froncie i próbował przebić się na Krym.
Zdaniem Zełenskiego nie ma przypadku w tym, że Rosja intensywnie klupuje drony-kamikadze Shahed z Iranu, a także próbuje negocjować zakup rakiet (w Iranie). Jak dodał nie ma przypadku, że Rosja otrzymała już „ponad milion pocisków artyleryjskich” z Korei Północnej, a także „trochę pocisków”.